Malformacje naczyniowe typu PWS – Cutera

Zalety zabiegu

Zmiany skórne zwane popularnie „port wine” to schorzenie naczyniowe skóry, które jest wrodzoną, najcześciej niegroźną, ale wymagająca monitorowania medycznego malforacją naczyniową typu  PWS. Malforacje te pojawiają się na różnych częściach ciała, zarówno na twarzy, tułowiu, jak i nogach i przyjmują kształt nieregularnych czerwonych znamion. Dotychczasowe metody leczenia znamion „port wine” polegały przede wszystkim na bolesnej operacji chirurgicznej wycięcia znamienia lub na mniej drastycznych, ale też mniej efektywnych metodach dermabrazji i kriochirurgii.
Odkąd na rynku pojawił się rewolucyjny naczyniowy laser Cutera Excel V znamiona „port wina” można usuwać szybko, bezboleśnie i bezpiecznie dla pacjenta. Zabiegi z wykorzystaniem tego rewolucyjnego lasera gwarantują pacjentowi całkowite usunięcie znamienia podczas małoinwazyjnego, szybkiego i bezpiecznego zabiegu.

Wskazania

Poza leczeniem znamion typu port wine laser Cutera Excel V jest stosowany do leczenia innych, powszechnie występujących schorzeń naczyniowych:
 • teleangiektazji,
 • usuwania „pajączków”,
 • rumienia,
 • żylaków kończyn dolnych,
 • trądziku różowatego,
 • zmian naczyniowych,
 • zmian barwnikowych i przebarwień skóry,
 • blizn,
 • naczyniaków,
 • brodawek.

Efekty

Zabieg laserowego leczenia malformacji naczyniowych pozwala na całkowite usunięcie znamienia. Czas osiągnięcia pełnego, oczekiwanego efektu zależny jest przede wszystkim od wielkości leczonych zmian. U części pacjentów kompletny efekt pojawia się już po pierwszej sesji, jednak najcześciej zabieg należy powtórzyć kilkukrotnie – najlepiej w odstępach 3-4 tygodni.

Szczegóły zabiegu

Przed wykonaniem zabiegu pacjent powinien przestrzegać kilku wskazań lekarskich:
 • skóra przed zabiegiem powinna zostać dokładnie wydepilowana,
 • na kilka tygodni przed zabiegiem należy unikać korzystania z solarium lub innego rodzaju intensywnych kąpieli słonecznych,
 • w dniu zabiegu należy bezwzględnie zrezygnować z picia alkoholu.
Sama procedura laserowego leczenia malformacji naczyniowych jest niezwykle krótka i sprawna – trwa od kilku do maksymalnie kilkunastu minut.  Zabieg nie wymaga znieczulenia, jako że urządzenie jest wyposażone w specjalną głowicę chłodzącą leczony obszar, co pozwala uniknąć przegrzania skóry i ewentualnych poparzeń. Jedyne odczucia, jakie towarzyszą pacjentowi podczas przeprowadzania procedury to lekkie uczucie gorąca i możliwe szczypanie.
Laser działa poprzez wybiórcze działanie na hemoglobinę (wybiórcza fototermoliza). Co istotne, nie uszkadza w tym momencie termicznie tkanek, które ją otaczają. Światło laserowe jest wchłaniane przez hemoglobinę w naczyniach krwionośnych. Powstające wówczas ciepło, niszczy ściany naczyń krwionośnych oraz powoduje fotokoagulację.
Po zakończeniu zabiegu możliwe jest wystąpienie u pacjenta lekkiego obrzęknięcia i zaczerwienienia skóry, które utrzymuje się maksymalnie do kilku dni.

Wskazania pozabiegowe

Przez kilka dni po zabiegu należy zrezygnować z intensywnego wysiłku fizycznego. Przez miesiąc nie powinniśmy korzystać z solarium,sauny i gorących kąpieli. Obszar poddawany zabiegowi powinien być chroniony przed ekspozycją na słońce przez minimum dwa tygodnie po zabiegu (skóra powinna być chroniona filtrem spf 50). Jeśli w trakcie zabiegu zamykane są naczynka na kończynach dolnych warto stosować specjalistyczne rajstopy lub pończochy  uciskowe.

Dla szybszej regeneracji skóry oraz redukcji ewentualnego obrzęku i zaczerwienienia sprawdź także szerokie możliwości terapii światłem LED.

Ceny zabiegu usuwania malformacji naczyniowych typu PWS – Cutera

W celu uzyskania szczegółowych informacji na temat zabiegu usuwania malformacji naczyniowych typu PWS – Cutera,  zachęcamy do kontaktu z recepcją: rejestracja@klinikamiracki.pl , tel. 221 030 030; 605 905 608 lub do pobrania cennika. 
Jeżeli chcecie Państwo zasięgnąć dodatkowych opinii o zabiegu usuwania malformacji naczyniowych typu PWS – Cutera – forum naszych ekspertów z przyjemnością odpowie na wszystkie Wasze pytania o rezultaty, szczegóły i efekty zabiegu usuwania malformacji naczyniowych typu PWS – Cutera.

Przeciwwskazania

Zabiegu laserem Cutera Excel V nie należy wykonywać:
 • u kobiet w ciąży,
 • w przypadku występowania schorzeń skórnych: bielactwa, nowotworu skóry, łuszczycy,
 • podczas przyjmowania niektórych leków: retinoidy, leki psychotropowe, antybiotyki tetracyklinowe,
 • u pacjentów ze skłonnością do bliznowców,
 • u pacjentów posiadających świeżą opaleniznę.