Maska Skin Fit

Zalety zabiegu

Maska Skin Fit bazująca na pochodnych witaminy A to jedna z najlepszych kosmetologicznych odpowiedzi na wiele problemów skórnych. Trądzik różowaty, niejednolita struktura skóry, przebarwienia i utrata witalności ale też szczególna nadwrażliwość czy przesuszenie skóry to mankamenty, z którymi kwas retinowy stanowiący podstawę maski Skin Fit radzi sobie doskonale.

Wskazania

Stosowanie maski Skin Fit rekomendujemy osobom, które:
– przechodzą trądzik różowaty,
– borykają się z nierównościami w strukturze skóry,
– mają szczególnie wrażliwą i przesuszającą się cerę,
– walczą z przebarwieniami i niejednolitym kolorytem skóry
– zmagają się z problemem rozszerzonych, widocznych porów.

Efekty

Stosowanie maski Skin Fit przynosi efekty w postaci:

– ujednolicenia struktury skóry,
– normalizacji wydzielania sebum,
– redukcji przebarwień,
– poprawy elastyczności skóry,
– poprawy nawilżenia skóry,
– zredukowania nadwrażliwości skóry,
– zmniejszenia płytkich i głębokich zmarszczek
– złagodzenia lub likwidacji problemów trądzikowych.
Efekty w zwalczaniu skutków fotostarzenia widoczne są już po 4 tygodniach kuracji, przebarwień – po 6 do 8 tygodniach, zmarszczek – po około 3 miesiącach kuracji.

Szczegóły zabiegu

W masce Skin Fit występuje  5,10 i 15 % stężenie kwasu retinowego czyli najlepiej udokumentowanej substancji o działaniu przeciwstarzeniowym. Jest to stukrotnie wyższe stężenie tej dobroczynnej substancji niż w produktach stosowanych do tej pory w medycynie estetycznej.
 Witamina A, której pochodną jest kwas retinowy odpowiada za prawidłowe funkcjonowanie błon komórkowych oraz wytwarzanie kolagenu.  Tretinoina podrażnia naskórek, stymulując komórki skóry do wzrostu przez podział. W ten sposób przyśpiesza odnowę komórkową skóry. Maska Skin Fit powoduje poprawę nawilżenia i elastyczności skóry oraz ujednolicenie jej struktury, a także redukcję przebarwień i normalizację wydzielania sebum. Sprzyja również znacznej redukcji zmarszczek.
Aplikacja kwasu retinowego w formie maski umożliwia wchłonięcie przez skórę dużej ilości substancji w krótkim czasie. Tym samym zwiększa efektywność działania kwasu i minimalizuje ryzyko wystąpienia skutków ubocznych, w postaci zaczerwienienia skóry, jakie mogą towarzyszyć długotrwałemu stosowaniu tej substancji w innych formach.
Sam zabieg jest dosyć prostą procedurą. Na oczyszczoną skórę Pacjenta nakładana jest warstwa maski, która pozostaje na skórze około 30-40 minut. Po tym czasie maska zostaje zdjęta. Skóra tuż po zabiegu może być lekko napięta.
Po kilku dniach skóra zaczyna się głęboko złuszczać – proces ten trwa około 3-5 dni. Po tym okresie można powrócić do klasycznej pielęgnacji.

Wskazania pozabiegowe

Skórę po masce Skin Fit należy traktować delikatnie, nie pomagać jej mechanicznie w złuszczaniu, pozwolić procesowi dokonać się samoczynnie na skutek działania substancji czynnych w głębokich warstwach skóry.
Dla uzyskania optymalnych efektów maskę należy wykonać w serii 3-5 zabiegów w tygodniowych lub dwutygodniowych odstępach. Następnie raz w miesiącu rekomendowane jest powtarzanie zabiegu w celu podtrzymania jego rezultatów.
Ze względu na zawartość kwasu retinowego w masce Skin Fit bezwzględnym zaleceniem pozabiegowym jest chronienie skóry przez promieniowaniem UV.

Ceny zabiegu Maska Skin Fit

W celu uzyskania szczegółowych informacji na temat cen zabiegu maska Skin Fit, zachęcamy do kontaktu z recepcją: rejestracja@klinikamiracki.pl , tel. 221 030 030; 605 905 608 lub do pobrania cennika. 
Jeżeli chcecie Państwo zasięgnąć dodatkowych opinii o zabiegu maska Skin Fit – forum naszych ekspertów z przyjemnością odpowie na wszystkie Wasze pytania o rezultaty, szczegóły i efekty zabiegu Skin Fit.

Przeciwwskazania

Przeciwwskazaniami do nałożenia maski Skin Fit są:
– nadwrażliwość na witaminę A,
– ciąża,
– opalanie w trakcie kuracji,
– otwarte rany bądź zmiany chorobowe.