NIR – Bezinwazyjny lifting

Zalety zabiegu

Efekt liftingu bez skalpela? To możliwe dzięki dobroczynnej sile światła bliskiej podczerwieni, które dzięki obkurczaniu włókien kolagenowych powoduje, że skóra napina się i przebudowuje .
Głowica NIR – Alma Harmony, która wykorzystuje w swojej pracy światło podczerwone, daje dokładnie taki efekt – błyskawicznego liftingu bez konieczności sięgania po metody chirurgiczne.

NIR to bezinwazyjny lifting twarzy i ciała wysokoenergetycznym źródłem światła w zakresie podczerwieni.

Wskazania do zabiegu

Terapię i zabiegi z wykorzystaniem bliskiej podczerwieni w głowicy NIR rekomendujemy szczególnie tym, którzy pragną:
– wykonać nieinwazyjny lifting twarzy,
– pozbyć się tzw. „pelikanów” w obszarze ramion,
ujędrnić skórę brzucha,
– lub ujędrnić skórę w innych obszarach ciała.

Efekty zabiegu

Zazwyczaj efekt serii zabiegów jest naprawdę spektakularny! Po zakończeniu terapii i upływie czasu niezbędnego do przebudowy i regeneracji skóry, rezultaty są dobrze widoczne i nie pozostawiają wątpliwości.
Poprawia się kształt owalu twarzy, a w innych obszarach skóra obkurcza się, staje się jędrna i naturalnie napięta. Dla uzyskania optymalnych i zadowalających efektów polecamy wykonanie serii 4 do 6 zabiegów. Pierwsze 2 zabiegi należy wykonać w odstępach dwóch tygodni, kolejne dwa zabiegi co 3 tygodnie, a pozostałe dwa co 8 tygodni.

Szczegóły zabiegu

Zabieg nie wymaga od Pacjenta szczególnego przygotowania. Podczas wizyty kosmetolog ustala z Pacjentem jaki obszar i w jakim czasie będzie poddawany terapii.
Specjalista dobiera optymalne parametry zabiegu i po posmarowaniu skóry oliwką (dla zwiększenia poślizgu głowicy po skórze) rozpoczyna terapię światłem podczerwonym.
Podczas zabiegu, który najczęściej trwa kilkanaście minut do pół godziny, tkanki skóry zostają podgrzane do 42 stopni Celsjusza. Dzięki temu włókna kolagenowe ulegają gwałtownemu skurczowi a fibroblasty zostają pobudzone do produkcji nowych włókien kolagenowych.
W ten sposób zaczyna się intensywny proces przebudowy i regeneracji skóry.
Podczas trwania zabiegu Pacjent nie odczuwa żadnego dyskomfortu, a tylko przyjemne uczucie rozgrzania skóry.

Wskazania pozabiegowe

Po zabiegu skóra przez kilka – kilkanaście godzin, może być zaczerwieniona, lekko opuchnięta i gorąca. To znak, że trwające w niej procesy są bardzo intensywne. Skórę można łagodzić i chłodzić po zabiegu, wszelkie efekty pozabiegowe powinny ustąpić samoczynnie po maksymalnie kilkunastu godzinach.

Przeciwwskazania do zabiegu

– ciąża i karmienie
– choroby nowotworowe skóry i inne
– bielactwo
– rozległe tatuaże
– skłonność do bliznowców
– cukrzyca
– epilepsja
– zażywanie leków przeciwzakrzepowych
– zaburzenia hormonalne
– rozrusznik serca
– nadciśnienie
– skłonność do krwotoków
– przerwana ciągłość naskórka w obszarze zabiegowym
– choroby wirusowe, bakteryjne i grzybicze skóry
– aktywna opryszczka
– implanty
– zapalenia stawów
– gorączka i osłabienie odporności

Ceny zabiegu NIR – bezinwazyjnego liftingu twarzy i ciała

W celu uzyskania szczegółowych informacji na temat cen zabiegu NIR – bezinwazyjny lifting twarzy i ciała, zachęcamy do kontaktu z recepcją: rejestracja@klinikamiracki.pl , tel. 221 030 030605 905 608 lub do pobrania cennika. 
Jeżeli chcecie Państwo zasięgnąć dodatkowych opinii o zabiegu NIR – bezinwazyjny lifting twarzy i ciała – forum naszych ekspertów z przyjemnością odpowie na wszystkie Wasze pytania o rezultaty, szczegóły i efekty zabiegu NIR – bezinwazyjny lifting twarzy i ciała.