Radiochirurgia Ellman – leczenie chrapania

Zalety zabiegu

Chrapanie jest jednym z najpopularniejszych zaburzeń snu. Niestety, najcześciej mamy skłonność do lekceważenia tego schorzenia, które przecież jest nie tylko kłopotliwą przypadłością, ale również może prowadzić do poważniejszych problemów zdrowotnych. W przypadku chrapania, tak jak przy wszystkich innych zaburzeniach snu podstawową konsekwencją jest brak regenerującego, niezbędnego do zdrowego życia, wypoczynku. Osoby chrapiące bywają w ciągu dnia ospałe, mało energiczne i miewają trudności z koncentracją. Wynika to z faktu, że chrapanie nie pozwala na odpowiednie dotlenienie organizmu. To z kolei może prowadzić do poważnych komplikacji zdrowotnych – w tym do trwałego niedotlenienia mózgu.
Dzięki nowoczesnej medycynie możemy jednak wyeliminować lub znacząco zredukować problem chrapania. Jedną ze skuteczniejszych metod jest radiochirurgiczny zabieg urządzeniem Ellman – najnowocześniejszym dostępnym narzędziem elektrochirurgii. Zabieg, wykonywany w ramach „chirurgii jednego dnia’ pozwoli szybko, bezboleśnie i bez skomplikowanej procedury operacyjnej pozbyć się problemu chrapania oraz bezdechu śródsennego. Zabieg jest wykonywany w warunkach ambulatoryjnych, bez znieczulenia, bezboleśnie, a przede wszystkim bez konieczności przechodzenia długotrwałej i bolesnej operacji chirurgicznej, skutkującej wielodniowym wyłączeniem z naturalnego rytmu życia.

Wskazania

Przyczyny chrapania są różnorodne. Radiochirurgię Ellman polecamy pacjentom, u których wynika ono z najczęściej spotykanych przyczyn:
– opadania podniebienia,
– przerostu języczka,
– przerośnięcia małżowin nosowych,
– ułożenia i przerostu migdałków.

Efekty

W efekcie radiochirurgicznego zabiegu leczenia chrapania pacjent może całkowicie pozbyć się problemu lub znacząco zredukować chrapanie i częstotliwość oraz głębokość występowania bezdechu śródsennego. Zależnie od konkretnej przyczyny występowania schorzenia liczba sesji niezbędnych do wykonania zabiegu liczy od jednego do kilku powtórzeń. Każdorazowo o liczbie niezbędnych etapów terapii decyduje lekarz po szczegółowym zapoznaniu się z problemem, z jakim boryka się pacjent.

Szczegóły zabiegu

Zabieg radiochirurgii wykonywany jest w miejscowym znieczuleniu, dzięki czemu pacjent w trakcie jego wykonywania nie odczuwa żadnych dolegliwości. Ambulatoryjny kilkunastominutowy zabieg pozwala niemal natychmiast po jego zakończeniu wrócić do naturalnych czynności, zaś gojenie się ranek pooperacyjnych trwa maksymalnie kilka dni.
Leczenie chrapania metodami radiochirurgicznymi polega na wykonaniu bardzo drobnych precyzyjnych nacięć na leczonym obszarze. Takie precyzyjne cięcie jest możliwe dzięki wykorzystaniu  efektu przepływu fal radiowych o bardzo wysokiej częstotliwości i niskiej temperaturze – czyli fal o częstotliwościach radiowych.
Cienki, spleciony z mikrowłókien, izolowany drucik przewodzący fale radiowe wprowadzany jest delikatnie do podniebienia miękkiego lub w inny obszar podlegający leczeniu (małżowiny nosowe, migdałki, języczek). Działaniu fal poddawane są wyłącznie komórki tkanki przylegające bezpośrednio do tej elektrody, więc zabieg nie niesie ze sobą ryzyka powstania obrażeń rozleglejszych niż to konieczne.

Wskazania pozabiegowe

Po zabiegu radiochirurgicznym organizm jest lekko odwodniony dlatego jednym z zaleceń pozabiegowych jest regularne nawadnianie – przez 14 dni od zabiegu zaleca się spożywanie co najmniej dwóch litrów płynów dziennie. Poza tym należy przez okres około 2 tygodni unikać forsownego wysiłku fizycznego oraz pochylania głowy.

Ceny zabiegu Radiochirurgia Ellman – leczenie chrapania

W celu uzyskania szczegółowych informacji na temat cen zabiegu radiochirurgia Ellman – leczenie chrapania, zachęcamy do kontaktu z recepcją: rejestracja@klinikamiracki.pl , tel. 221 030 030; 605 905 608 lub do pobrania cennika. 
Jeżeli chcecie Państwo zasięgnąć dodatkowych opinii o zabiegu radiochirurgii Ellman – leczenie chrapania – forum naszych ekspertów z przyjemnością odpowie na wszystkie Wasze pytania o rezultaty, szczegóły i efekty zabiegu radiochirurgii Ellman.

Przeciwwskazania

Przeciwwskazania do radiochirurgii to przede wszystkim:
– ciąża,
– menstruacja,
– infekcja w stadium aktywnym.