Radiochirurgiczne usuwanie zmian skórnych

Zalety zabiegu radiochirurgiczne usuwanie zmian skórnych

Aksamitnie gładka skóra bez znamion, grudek, brodawek to jeden z podstawowych, współczesnych kanonów piękna. Jednak rzeczywistość często odbiega od trendów, a do ideału na ogół brakuje nam odrobinę… Również w zakresie wyglądu skóry. Bowiem idealnie gładka, alabastrowa skóra bez skazy to prawdziwa rzadkość.
Na szczęście naturze można w znaczący sposób pomóc, korzystając z najnowocześniejszych metod, jakie oferuje współczesna medycyna estetyczna. Bez wątpienia radiochirurgiczny zabieg usuwania zmian skórnych przy pomocy innowacyjnego urządzenia Surgitron korzystającego z technologii diatermii radiofalowej jest jednym z najlepszych sposobów na dążenie do wymarzonego ideału nieskazitelnej skóry.
Surgitron jest nowatorskim urządzeniem wykorzystującym fale elektromagnetyczne do szybkiego i nadzwyczaj skutecznego usuwania zmian skórnych, przy zachowaniu maksymalnego bezpieczeństwa pacjenta. Dzięki zastosowanej w urządzeniu technologii zabieg przebiega praktycznie bezboleśnie, nie wymaga głębokiego cięcia, praktycznie nie pozostawia blizn, a rekonwalescencja po nim jest skrócona do absolutnego minimum.

Wskazania: radiochirurgiczne usuwanie zmian skórnych

Urządzenie Surgitron stosowane jest przede wszystkim do leczenia wszelkiego rodzaju zmian skórnych, między innymi:
 • brodawek,
 • kaszaków,
 • włókniaków,
 • znamion.
Jednocześnie ze względu na potrzebę monitorowania medycznego wielu z tego rodzaju zmian skórnych, producent urządzenia zadbał o to, aby pozwalało ono na pobranie wysokiej jakości wycinka do ewentualnego badania histopatologicznego.

Efekty zabiegu radiochirurgiczne usuwanie zmian skórnych

Po wykonaniu zabiegu radiochirurgicznego z użyciem urządzenia Surgitron ze skóry pacjenta całkowicie znikają lub zostają w znaczącym stopniu zredukowane wszelkie znamiona skórne poddane zabiegowi.
Ze względu na technikę procedury po zabiegu nie pozostają blizny, które są następstwem tradycyjnych chirurgicznych metod usuwania znamion, zaś pozostałe po zabiegu ciemniejsze plamy na skórze i strupki znikają w ciągu kilku dni, a skóra zyskuje aksamitny, gładki wygląd.

Szczegóły zabiegu radiochirurgiczne usuwanie zmian skórnych

Zabieg usuwania znamion przy pomocy Surgitron nie wymaga od pacjenta wcześniejszego przygotowania do procedury medycznej.
Sam zabieg trwa od kilku do kilkudziesięciu minut, zależnie od leczonego obszaru i precyzji operującego lekarza. Kluczem do sukcesu i efektywności zabiegu radiochirurgicznego jest doświadczenie i doskonała znajomość struktury skóry u osoby przeprowadzającej zabieg. Dlatego tak istotne jest, aby tej skomplikowanej procedurze medycznej poddawać się wyłącznie korzystając z usług profesjonalnych, doświadczonych lekarzy medycyny estetycznej.
Zabieg jest praktycznie bezbolesny, jednak u osób o szczególnie wysokiej wrażliwości na ból przed jego przeprowadzeniem stosowanej jest znieczulenie miejscowe.
Zasada działania urządzenia podczas zabiegu opiera się na technologii diatermii radiofalowej, czyli krótkotrwałym i szybkim podgrzaniu precyzyjnie wyznaczonego obszaru skóry przy pomocy fal elektrycznych lub magnetycznych. W diatermii RF stosuje się fale elektryczne w bardzo wysokiej częstotliwości fal radiowych, co ma zasadniczy wpływ na bezpieczeństwo przeprowadzanego zabiegu, bowiem zapobiega rozprzestrzenieniu się ciepła poza zakres działania fal, a zatem chroni skórę pacjenta przed przegrzaniem i poparzeniami. Procedura ta stymuluje również komórki do szybszej regeneracji, co z kolei owocuje przyspieszonym procesem gojenia po zabiegu.
Podczas zabiegu radiochirurgicznego niezwykle ważne jest działanie koagulacyjne urządzenia: dzięki bardzo wysokiej częstotliwości fal procesy termiczne zachodzące na skórze zostają ograniczone do ściśle wyznaczonego obszaru, co powoduje, że cięcie pozostawia gładką powierzchnię operowanej tkanki, a dzięki lekkiej koagulacji krwawienie z rany jest praktycznie wyeliminowane.
Niezwykle istotnym atutem działania urządzenia Surgitron jest również fakt niemal całkowitego zażegnania ryzyka powikłań – precyzja przeprowadzanego zabiegu oraz wysoka częstotliwość wykorzystywanych fal powodują, że po procedurze nie pozostają praktycznie żadne blizny, zaś ryzyko martwicy tkanek wokół obszaru zabiegowego jest zniwelowane.

Zalecenia pozabiegowe: radiochirurgiczne usuwanie zmian skórnych

Bezpośrednio po zabiegu można wrócić do zwykłej aktywności, ale zalecane jest przestrzeganie zaleceń pozabiegowych: do czasu całkowitego zabliźnienia rany należy unikać drażnienia obszaru poddanego terapii, a przez 3 tygodnie nie należy korzystać z solarium, sauny i kąpielisk publicznych.

Sprawdź także laserowe usuwanie zmian skórnych CO2. 

Ceny zabiegu radiochirurgiczne usuwanie zmian skórnych

W celu uzyskania szczegółowych informacji na temat cen zabiegu radiochirurgiczne usuwanie zmian skórnych, zachęcamy do kontaktu z recepcją: rejestracja@klinikamiracki.pl , tel. 221 030 030; 605 905 608 lub do pobrania cennika. 
Jeżeli chcecie Państwo zasięgnąć dodatkowych opinii o radiochirurgicznym usuwaniu zmian skórnych – forum naszych ekspertów z przyjemnością odpowie na wszystkie Wasze pytania o rezultaty, szczegóły i efekty zabiegu radiochirurgicznego usuwania zmian skórnych.

Przeciwwskazania

Zabiegu Surgitron nie należy wykonywać, kiedy u pacjenta występuje jedno z wymienionych przeciwwskazań:
 • ciąża,
 • miesiączka,
 • choroby: nowotworowa, zapalenie żył i zapalenie zarostowe tętnic, zaburzenia krążenia obwodowego, neuralgie, zanik plamisty (zespół Sudecka), gruźlica,
 • ostre infekcje wirusowe, bakteryjne lub grzybicze,
 • zaburzenia czucia lub ukrwienia,
 • zaćma,
 • schorzenia tarczycy: nadczynność lub inne choroby tego gruczołu w stanie ostrym,
 • obecność ciał metalowych w tkankach, implanty metalowe, rozrusznik serca.