Regeneracja i odmłodzenie paznokci – laser Lunula

Kondycja paznokci

Uwielbiamy mieć piękne, zadbane paznokcie u stóp i dłoni. Delikatnie wykończone, gładkie i błyszczące świadczą przede wszystkim o naszym zdrowiu, ale też dbałości o każdy detal i poczuciu piękna. Z powodu nieustającego braku czasu, często jednak zaniedbujemy właściwą pielęgnację paznokci. Lub po prostu zapominamy o tym, że paznokcie zarówno dłoni jak i stóp poddawane popularny zabiegom kosmetycznym – schowane pod żelami, tipsami, lakierami hybrydowymi – tracą zdrowie i kondycję, zyskują zaś kruchość, łamliwość, uszkodzoną macierz, zadziory. Płytki paznokcia stają się miękkie, kruche, chropowate, nadmiernie giętkie i niezdrowo zabarwione.
Jednak nie tylko zabiegi manicure i pedicure powoduję, że nasze paznokcie tracą witalność i stają się podatne na choroby, podlegają rozdwajaniu. Wszyscy znamy liczne atuty aktywnego trybu życia, uprawiania sportu… Moda na bieganie, w ostatnich latach wręcz zdominowała wachlarz miejskich rozrywek. Nieczęsto mówimy jednak o tym, że paznokcie stóp w trakcie uprawiania sportów, a zwłaszcza sportów biegowych – poddawane są bardzo dużym obciążeniom, co nie wpływa korzystnie na ich kondycję, a często, przy braku odpowiedniej profilaktyki i pielęgnacji paznokcia prowadzi do jego destrukcji.
Dlatego zabiegi regenerujące, wzmacniające, mające na celu rekonstrukcję i pielęgnację i odmładzające paznokcie stosowane jako profilaktyka są tak istotne.

Zalety zabiegu

Terapia rekonstrukcji i pielęgnacji laserem Lunula jest doskonałym sposobem na odnowę paznokcia, remedium na przywrócenie do formy zmęczonych, forsowanych zabiegami lub codziennym trybem życia paznokci. Dzięki pracy dwóch różnej długości fal laserowych – jednej, która niszczy drobnoustroje zalegające płytkę paznokcia i jej okolice (o co szczególnie łatwo w przypadku, gdy naturalna płytka przykryta jest żelem lub tipsem) oraz drugiej wspomagającej odporność i przyspieszającej procesy regeneracyjne paznokcia – w ciągu zaledwie miesięcznej terapii możemy zapewnić naszym paznokciom zdrowie i kondycję na długie miesiące – przeciwdziałać kruchości, łamliwości, rozdwajaniu.
 Podstawowym atutem terapii laserem Lunula jest całkowita nieinwazyjność. Zabieg jest bezbolesny, a światło lasera przenika przez płytkę paznokcia nie uszkadzając ani jej ani okalającej paznokieć skóry zaś eliminując zadziory, naprawiając uszkodzoną macierz.
Dodatkowo zabieg Lunula jest procedurą bardzo szybką – sesja terapeutyczna jednej dłoni lub stopy trwa zaledwie 12 minut i nie wymaga od Pacjenta dodatkowego czasu przeznaczonego na rekonwalescencję i gojenie.
Co bardzo istotne – zabiegi laserem Lunula są możliwe do wykonywania u bardzo szerokiego spectrum Pacjentów – w tym Pacjentów cukrzycowych!

Wskazania

Choć podstawowym wskazaniem do zabiegów laserem Lunula są infekcje grzybicze paznokci, to terapia daje wyśmienite rezultaty w:
– rekonstrukcji paznokcia,
– odmładzaniu paznokci,
– regeneracji płytki paznokcia, w tym kruchych paznokci
– wzmacnianiu nadwyrężonych paznokci.
Jeżeli zatem zauważacie Państwo u siebie:
– zgrubione paznokcie,
– rozdwajanie się paznokci,
– zadziory przy paznokciach,
– uszkodzona macierz paznokcia,
– kruchość i łamliwość paznokci,
– zniekształcenia i odwarstwienia w obrębie płytki paznokcia,
– matowość i brak połysku,
– ogólną złą kondycję paznokci stóp i dłoni
zapraszamy do naszej Kliniki. Konsultacja rozwieje Państwa wątpliwości co do obecności schorzenia, a zabiegi Lunula pomogą przywrócić kruchym, chorym paznokciom naturalne piękno i zdrowy wygląd.
Istotnym wskazaniem do leczenia laserem Lunula jest też posiadanie tak zwanej stopy cukrzycowej i powikłań grzybiczych w trakcie cukrzycy.

Efekty zabiegu

Terapia „zimnym” laserem Lunula przywraca zdrowie i kondycję paznokci. Efektem pełnej terapii Lunula jest wzrost nowej, zdrowej i czystej płytki paznokcia, charakteryzującego się:
– jednolitą strukturą bez rozwarstwień i rozdwajania się paznokci,
– zdrowym kolorytem o lekko różowej tonacji,
– brakiem łamliwości i kruchości paznokci, brakiem zadziorów przy paznokciach
– połyskiem i zdrowym lśnieniem płytki.
W celu uzyskania optymalnych rezultatów terapii należy przeprowadzić serię czterech zabiegów w odstępie tygodnia.
W przypadku konieczności szybszego zakończenia terapii można cykl skrócić do serii 4 zabiegów w odstępach co 48 godzin.

Szczegóły zabiegu

Zabieg „zimnym” laserem Lunula nie wymaga od Pacjenta szczególnych przygotowań do zabiegu. Płytka paznokcia musi być całkowicie czysta przy przystąpieniu do zabiegu regeneracji paznokcia, jednak zmycie lakieru i oczyszczenie paznokcia może odbyć się również w gabinecie kosmetologa.
Sam zabieg jest całkowicie bezbolesny a nawet przyjemny dla Pacjenta. Wykwalifikowany kosmetolog włącza urządzenie i wsuwa stopę lub dłoń Pacjenta pod strumień fal laserowych.
Urządzenie Lunula emituje fale laserowe różnej długości:
– 405 nm – fala która zabija drobnoustroje zagnieżdżone pod płytką paznokcia
– 635 nm – fala pobudzająca procesy immunologiczne paznokcia.
Naświetlanie  jednej kończyny trwa 12 minut – a zatem czas trwania zabiegu uzależniony jet od czy leczeniu poddajemy jedną kończynę czy więcej.

Wskazania pozabiegowe

Po wykonaniu zabiegu najistotniejszym czynnikiem podtrzymującym rezultaty leczenia jest właściwa higiena paznokci.
Jeżeli zastanawiacie się Państwo jak codziennie dbać o regenerację paznokcia po zakończeniu terapii, podpowiadamy: codzienne korzystanie ze sprayów przeciwgrzybiczych odświeżaczy i dezodorantów do stóp, odpowiednie chłodzenie i utrzymywanie stóp i dłoni w suchości i komforcie – to podstawowe warunki, które musza zostać spełnione dla zachowania kondycji i witalności paznokci, dla uniknięcia łamliwości i kruchości paznokci oraz dla zachowania właściwej pielęgnacji paznokci..

Ceny zabiegu regeneracja i odmłodzenie paznokci – laserem Lunula

W celu uzyskania szczegółowych informacji na temat cen zabiegu regeneracja i odmłodzenie paznokci – laserem Lunula,  zachęcamy do kontaktu z recepcją: rejestracja@klinikamiracki.pl , tel. 221 030 030; 605 905 608 lub do pobrania cennika. 
Jeżeli chcecie Państwo zasięgnąć dodatkowych opinii o zabiegu regeneracja i odmłodzenie paznokci – laserem Lunula – forum naszych ekspertów z przyjemnością odpowie na wszystkie Wasze pytania o rezultaty, szczegóły i efekty zabiegu regeneracja i odmłodzenie paznokci – laserem Lunula.

Przeciwwskazania

Do przeciwwskazań leczenia laserem Lunula należą przede wszystkim:
– aktywne nowotwory,
– przerośnięte blizny lub keloidy,
– przyjmowanie leków immunosupresyjnych,
– poparzenia słoneczne,
– przyjmowanie leków światłoczułych,
– ciąża.