Peeling „Salipeel Lic”

Zalety zabiegu

Peelingi z grupy tak zwanej nanotechnologicznej są wyjątkowymi zabiegami.  Nie tylko działają na bardzo głębokie warstwy skóry, ale przede wszystkim, przy bardzo głębokiej skuteczności nie wymagają długotrwałego przebywania w klinice (główny czas reakcji peelingu ze skórą to kilkugodzinne działanie maski, którą nosi pacjent w domu).
Salipeel lic zalicza się do grupy peelingów nano, a jednocześnie jest wsród nich zabiegiem wyjątkowym, który poza standardowymi efektami peelingu pozwala na skuteczną walkę z poważnymi schorzeniami skóry: łuszczycą, trądzikiem, czy zapaleniem mieszków włosowych.

Wskazania

Peeling salipeel lic działa szczególnie korzystnie w przypadku, gdy skóra pacjenta zmaga się z popularnymi i bardzo kłopotliwymi schorzeniami:
– łuszczycą,
– melasmą
– zapaleniem mieszków włosowych,
– trądzikiem zapalnym i niezapalnym,
– trądzikiem różowatym.

Efekty

Efektem peelingu salipeel jest długotrwałe wsparcie leczenia objawów wymienionych  schorzeń skórnych. Efekty w postaci znaczącego zmniejszenia objawów są widoczne już po pierwszym zabiegu, a jego optymalne wyniki można osiągnąć po zastosowaniu cyklu 4-6 zabiegów w odstępach 21 dni.
Po wykonaniu serii zabiegów pacjent może się spodziewać:
– oczyszczonej i odświeżonej skóry,
– zmniejszenia i oczyszczenia porów,
– regulacji wydzielania sebum,
– eliminacji zaskórników,
– poprawy  napięcia skóry i wygładzenia zmarszczek oraz blizn.

Szczegóły zabiegu

Przed zabiegiem salipeel lic pacjent powinien odpowiednio zadbać o przygotowanie skóry do dogłębnego oczyszczania. Niewskazane jest używanie substancji samoopalających i opalanie się przed zabiegiem, należy też unikać forsujących dla skóry zabiegów – depilacji, woskowania czy dermabrazji, a także unikać wszelkich preparatów mogących podrażnić skórę.
Po dogłębnym odtłuszczeniu skóry peeling nakładany jest na skórę pacjenta w postaci kilku wmasowywanych równomiernie warstw. Następnie pacjent udaje się do domu i po odczekaniu 8-10 godzin zmywa warstwę peelingu.
W tym czasie na skórę pacjenta działają intensywnie substancje czynne zawarte w peelingu:
– kwas salicylowy –  posiadający właściwości przeciwzapalne,  antybakteryjne, sebostatyczne oraz działa silnie keratolitycznie.
– kwas cytrynowy, kwas linolenowy  – wzmacniający efekt kwasu salicylowego
– kwas cytrynowy – oprócz wzmocnienia działania kwasu salicylowego,  zapobiega nadmiernemu łuszczeniu naskórka.
Nanopeelingi są kategorią zabiegów całkowicie bezbolesnych – pacjent ani w trakcie ani po zabiegu nie odczuwa charakterystycznych dla tradycyjnych peelingów objawów jak swędzenie czy wrażenie ściągnięcia skóry. Dopiero po kilku dniach skóra ulega bardzo silnemu, intensywnemu złuszczeniu.

Wskazania pozabiegowe

Skóra po zabiegu wymaga intensywnej pielęgnacji nawilżającej i ochrony. Należy dbać o nią stosując kremy nawilżające oraz ochronne z bardzo wysokim filtrem UVA/UVB.

Ceny zabiegu Peeling „Salipeel Lic”

W celu uzyskania szczegółowych informacji na temat cen zabiegu peeling „Salipeel Lic”, zachęcamy do kontaktu z recepcją: rejestracja@klinikamiracki.pl , tel. 221 030 030; 605 905 608 lub do pobrania cennika. 
Jeżeli chcecie Państwo zasięgnąć dodatkowych opinii o zabiegu peeling „Salipeel Lic” – forum naszych ekspertów z przyjemnością odpowie na wszystkie Wasze pytania o rezultaty, szczegóły i efekty zabiegu Salipeel Lic.

Przeciwwskazania

Przeciwwskazaniami do wykonania peelingu salipeel są:
– ciąża,
– uszkodzenia skóry,
– opryszczka,
– uczulenie na składniki występujące w preparacie.