Leczenie trądziku różowatego – Cutera

Zalety zabiegu leczenie trądziku różowatego – Cutera

Problem trądziku różowatego jest doskonale znany, szczególnie kobietom po 20. roku życia. Kiedy na skórze twarzy (zwłaszcza na policzkach, czole, nosie i podbródku) pojawiają się czasowo bardzo nieprzyjemne zmiany w postaci miejscowych zaczerwienień, grudek i krostek a nawet obrzęków – najcześciej mamy do czynienia właśnie z trądzikiem różowatym. Bywa, że pojawia się on również za uszami lub na skórze szyi i dekoltu. Jak go zwalczać? Tradycyjne metody to przede wszystkim profilaktyka polegająca na chronieniu skóry przed nadmierną ekspozycją na słońce i unikanie wysiłku fizycznego. Są to jednak rozwiązania, które nie tyle leczą, co pozwalają (nie zawsze skutecznie) uniknąć objawów trądziku różowatego, którego przyczyną najcześciej są uwarunkowania genetyczne, lub problemy z układem pokarmowym.
Jednak nowoczesna laseroterapia potrafi skutecznie i szybko wyleczyć to uciążliwe schorzenie. Najnowszej generacji laser naczyniowy Cutera Excel V jest z ogromnymi sukcesami wykorzystywany do laserowego leczenia trądziku różowatego – Cutera. Zabieg z zastosowaniem lasera Cutera Excel V daje gwarancję pełnego bezpieczeństwa, szybkości i skuteczności leczenia.

Wskazania do zabiegu: leczenie trądziku różowatego – Cutera

Laserowe leczenie trądziku różowatego – Cutera jest jednym z podstawowych wskazań do wykorzystania lasera naczyniowego Cutera Excel V. Jednak możliwości tego urządzenia pozwalają skutecznie leczyć również inne schorzenia naczyniowe:
 • teleangiektazje,
 • usuwanie „pajączków”,
 • rumienie,
 • żylaki kończyn dolnych,
 • zmiany naczyniowe,
 • zmiany barwnikowe i przebarwienia skóry,
 • blizny,
 • brodawki.

Efekty zabiegu leczenie trądziku różowatego – Cutera

W efekcie przeprowadzonego zabiegu leczenia trądziku różowatego – Cutera trądzik różowaty zostaje całkowicie wyleczony. Czas osiągnięcia pełnego, oczekiwanego efektu leczenia trądziku różowatego – Cutera zależny jest przede wszystkim od wielkości leczonych zmian. U części pacjentów kompletny efekt pojawia się już po pierwszej sesji, jednak najcześciej zabieg należy powtórzyć kilkukrotnie – najlepiej w odstępach 3-4 tygodni.

Szczegóły zabiegu leczenie trądziku różowatego – Cutera

Przed wykonaniem zabiegu leczenia trądziku różowatego – Cutera pacjent powinien przestrzegać kilku wskazań lekarskich:
 • skóra przed zabiegiem powinna zostać dokładnie wydepilowana,
 • na kilka tygodni przed zabiegiem należy unikać korzystania z solarium lub innego rodzaju intensywnych kąpieli słonecznych,
 • w dniu zabiegu leczenia trądziku różowatego – Cutera należy bezwzględnie zrezygnować z picia alkoholu.
Sama procedura laserowego leczenia trądziku różowatego – Cutera jest niezwykle krótka i sprawna – trwa od kilku do maksymalnie kilkunastu minut.  Zabieg nie wymaga znieczulenia, jako że urządzenie jest wyposażone w specjalną głowicę chłodzącą leczony obszar, co pozwala uniknąć przegrzania skóry i ewentualnych poparzeń. Jedyne odczucia, jakie towarzyszą pacjentowi podczas przeprowadzania procedury to lekkie uczucie gorąca i możliwe szczypanie.
Laser działa poprzez wybiórcze działanie na hemoglobinę (wybiórcza fototermoliza). Co istotne, nie uszkadza w tym momencie termicznie tkanek, które ją otaczają. Światło laserowe jest wchłaniane przez hemoglobinę w naczyniach krwionośnych. Powstające wówczas ciepło, niszczy ściany naczyń krwionośnych oraz powoduje fotokoagulację.
Po zakończeniu zabiegu leczenia trądziku różowatego – Cutera możliwe jest wystąpienie u pacjenta lekkiego obrzęknięcia i zaczerwienienia skóry, które utrzymuje się maksymalnie do kilku dni.

Wskazania pozabiegowe: leczenie trądziku różowatego – Cutera

Przez kilka dni po zabiegu leczenia trądziku różowatego – Cutera należy zrezygnować z intensywnego wysiłku fizycznego. Przez miesiąc nie powinniśmy korzystać z solarium, sauny i gorących kąpieli. Obszar poddawany zabiegowi leczenia trądziku różowatego – Cutera powinien być chroniony przed ekspozycją na słońce przez minimum dwa tygodnie po zabiegu (skóra powinna być chroniona filtrem spf 50). Jeśli w trakcie zabiegu zamykane są naczynka na kończynach dolnych warto stosować specjalistyczne rajstopy lub pończochy  uciskowe.

Dla szybszej regeneracji skóry oraz redukcji ewentualnego obrzęku i zaczerwienienia sprawdź także szerokie możliwości terapii światłem LED.

Ceny zabiegu leczenie trądziku różowatego – Cutera

W celu uzyskania szczegółowych informacji na temat cen zabiegu leczenia trądziku różowatego – Cutera, zachęcamy do kontaktu z recepcją: rejestracja@klinikamiracki.pl , tel. 221 030 030; 605 905 608 lub do pobrania cennika. 
Jeżeli chcecie Państwo zasięgnąć dodatkowych opinii o leczeniu trądziku różowatego – Cutera, forum naszych ekspertów z przyjemnością odpowie na wszystkie Wasze pytania o rezultaty, szczegóły i efekty zabiegu leczenia trądziku różowatego – Cutera.

Przeciwwskazania

Zabiegu leczenia trądziku różowatego – Cutera Excel V nie należy wykonywać:
 • u kobiet w ciąży,
 • w przypadku występowania schorzeń skórnych: bielactwa, nowotworu skóry, łuszczycy,
 • podczas przyjmowania niektórych leków: retinoidy, leki psychotropowe, antybiotyki tetracyklinowe,
 • u pacjentów ze skłonnością do bliznowców,
 • u pacjentów posiadających świeżą opaleniznę.