Ultraformer III – lifting ultradźwiękowy

Zalety zabiegu Ultraformer III – lifting ultradźwiękowy

Lifting skóry nie musi wiązać się z długotrwałą rekonwalescencją i śladami pooperacyjnymi. Medycyna estetyczna zna coraz więcej metod, które pozwalają bez użycia skalpela wykonywać zabiegi, które dotychczas były domeną chirurgii.
Jedną z największych nowości wśród zabiegów liftingujących jest terapia liftingująca Ultraformer III – wykorzystująca technologię HIFU (High Intensity Focused Ultrasound) czyli technologię wysokoenergetycznej fali ultradźwiękowej. Dzięki tej nowatorskiej metodzie, możemy w Klinice Miracki przeprowadzać całkowicie nieinwazyjne, niewymagające rekonwalescencji i skuteczne już po jednej sesji,  zabiegi precyzyjnego liftingu twarzy oraz całego ciała.
Głębokie działanie i precyzja to podstawowe atuty innowacyjnego urządzenia Ultraformer – dzięki nim lekarz może pracować nad bardzo niewielkimi – wyizolowanymi obszarami – dlatego też z użyciem technologii Ultraformer III możliwe jest wykonanie zabiegów liftingujących na tak niewielkich obszarach jak powieki, obszar wokół ust, kurze łapki, podbródek. Co bardzo ważne ta sama technologia może być zastosowana na praktycznie całym ciele – zabiegi Ultraformer stosujemy bowiem również do większych obszarów – na całą twarz, doliny pachowe, ramiona, brzuch, uda, kolana czy boczki a nawet biust i dekolt.
A zatem wszędzie tam, gdzie dostrzegasz potrzebę ujędrnienia i liftingu skóry, Ultraformer może zostać zastosowany i przynieść zadziwiające efekty.

Wskazania do zabiegu Ultraformer III – lifting ultradźwiękowy

Ultraformer III - nieinwazyjny lifting ultradźwiękami
Wskazania do zabiegu Ultraformer III na obszarze twarzy
Ultraformer III - nieinwazyjny lifting twarzy i ciała
Wskazania do zabiegu Ultraformer III na obszarze całego ciała

Wskazaniami do zabiegów Ultraformer III są objawy starzenia się skóry w postaci zmarszczek, wiotkości skóry, braku gęstości i sprężystości, miejscowo opadająca skóra, ale też miejscowe nadmiary tkanki tłuszczowej. Szczególnie często zabiegi Ultraformer III wykonywane są na całą twarz lub jej wyizolowane obszary oraz we wszystkich pozostałych obszarach ciała, gdzie skóra wymaga ujędrnienia i poprawy gęstości.

Efekty zabiegu Ultraformer III – lifting ultradźwiękowy

To, co niezwykle ważne w terapii urządzeniem Ultraformer III to fakt, że efekty są zauważalne już po pierwszym zabiegu. Oczywiście dla uzyskania optymalnych rezultatów (tak jak to bywa w większości zabiegów opartych o termiczną przebudowę tkanek) potrzebny jest czas – najczęściej do około dwóch miesięcy do całkowitej przebudowy tkanek. Jednak efekty należą do kategorii długotrwałych i utrzymują się przez kilka lat.

Efekty zabiegu Ultraformer III Klinika Miracki
Efekty zabiegu Ultraformer III
Efekty zabiegu Ultraformer III w okolicy oczu Klinika Miracki
Efekty zabiegu Ultraformer III w okolicy oczu
Efekty zabiegu Ultraformer III w okolicy brzucha Klinika Miracki
Efekty zabiegu Ultraformer III w okolicy brzucha

Szczegóły zabiegu Ultraformer III – lifting ultradźwiękowy

Niebywała skuteczność zabiegu Ultraformer III wynika z nowatorskiego zastosowania w urządzeniu technologii wysokoenergetycznej fali ultradźwiękowej, zwanej w skrócie HIFU. Dzięki zastosowaniu tak specyficznej fali w skórze dokonuje się proces koagulacji przy bardzo wysokiej temperaturze (od 65 do 75 stopni C), a co charakterystyczne dla zastosowania fal ultradźwiękowych – w trakcie tego procesu, który błyskawicznie stymuluje skórę do wzmożonej produkcji kolagenu – nie są uszkadzane tkanki sąsiadujące z poddanym leczeniu obszarem.
Na skutek koagulacji tkanek skóra ulega intensywnej przebudowie termicznej, która może trwać do około 2 miesięcy.

Technologia działania fal HIFU w zabiegu Ultraformer III Klinika Miracki
Technologia działania fal HIFU w zabiegu Ultraformer III
Zabieg Ultraformer III - nieinwazyjny lifting
Fazy przebudowy skóry w zabiegu Ultraformer III

Natomiast co do samego przebiegu zabiegu, warto pamiętać, że zabieg liftingujący Ultraformer III jest procedurą całkowicie nieinwazyjną i pozbawioną koniecznego okresu rekonwalescencji.


Podczas zabiegu Pacjent odczuwa niewielkie dolegliwości bólowe (w szczególnych przypadkach możemy zastosować na skórę krem znieczulający), zaś po zakończeniu zabiegu może od razu wrócić do zwyczajowych czynności.

Przebieg zabiegu Ultraformer III Klinika Miracki
Przebieg zabiegu Ultraformer III
Przebieg zabiegu Ultraformer III Klinika Miracki
Przebieg zabiegu Ultraformer III

W działaniu Ultraformer III niezwykle ważna jest bardzo zaawansowana kontrola głębokości działania fal ultradźwiękowych. To przede wszystkim od niej zależy, w jaki sposób i na jakim obszarze będzie wykonywany zabieg. Wyróżnionych zostało 5 różnych głębokości działania fali dostosowanych do poszczególnych obszarów i stopnia zaawansowania zmian starzeniowych w skórze. Głowicę z falami o głębokości działania 1,5; 3,0; 4,5 mm stosuje się do zabiegów na twarz, natomiast siniej i głębiej penetrujące tkanki głowice 6,0; 9,0 mm do zabiegów na ciało.

Ultraformer III Klinika Miracki
Rodzaje głowic urządzenia Ultraformer III
Ultraformer III Klinika Miracki Warszawa
Lifting ciała Ultraformer III – rodzaje głowic

Zalecenia pozabiegowe: Ultraformer III – lifting ultradźwiękowy

Zabieg liftingujący Ultraformer III jest całkowicie nieinwazyjny i nie wymaga od Pacjenta okresu rekonwalescencji. Oczywiście, że skórę na obszarze poddanym zabiegowi należy przez pewien czas otaczać szczególną troską – delikatnie nawilżać, unikać forsownych czynności mechanicznych – jednak poza tymi elementarnymi wskazaniami, nie stosuje się żadnych innych specjalnych działań po zabiegu.

Jeśli chcesz wesprzeć działanie zabiegu oraz dodatkowo pozwolić sobie na odrobinę relaksu sprawdź także endermologię LPG Alliance.

Ceny zabiegu Ultraformer III – lifting ultradźwiękowy

W celu uzyskania szczegółowych informacji na temat cen zabiegu Ultraformer III, zachęcamy do kontaktu z recepcją: rejestracja@klinikamiracki.pl , tel. 221 030 030; 605 905 608 lub do pobrania cennika. 
Jeżeli chcecie Państwo zasięgnąć dodatkowych opinii o zabiegu Ultraformer III – lifting ultradźwiękowy – – forum naszych ekspertów z przyjemnością odpowie na wszystkie Wasze pytania o rezultaty, szczegóły i efekty zabiegu Ultraformer III – lifting ultradźwiękowy

Przeciwwskazania

Przeciwwskazaniami do zabiegu liftingującego Ultraformer III są przede wszystkim:

  • ciąża,
  • choroba nowotworowa,
  • uszkodzona skóra w obszarze poddawanym zabiegowi,
  • opryszczka lub inne aktywne choroby wirusowe w obszarze poddanym zabiegowi.