Usuwanie makijażu permanentnego – PicoSure

Zalety zabiegu usuwanie makijażu permanentnego PicoSure

Makijaż permanentny, jeżeli jest wykonany poprawnie i przez doświadczoną, utalentowaną linergystkę będzie zdobił kobietę przez wiele miesięcy. Zdarza się niestety, że efekt makijażu permanentnego rozmija się z naszymi o nim wyobrażeniami i przynosi więcej kłopotu niż radości. Wtedy najczęściej decydujemy się na usunięcie kłopotliwego upiększenia.
Jednak makijaż permanentny wymaga ogromnej precyzji tak przy jego tworzeniu, jak i przy usuwaniu. Makijaż znajduje się na delikatnych partiach twarzy, w najwrażliwszych obszarach skóry i każda ingerencja w te miejsca musi odbywać się ze szczególną precyzją i delikatnością.
Odkąd na rynku pojawiła się prawdziwa rewolucja w zakresie laseroterapii – usuwanie makijażu permanentnego laserem PicoSure – zabieg usunięcia niechcianego makijażu może przebiegać sprawnie, skutecznie a przede wszystkim bezpiecznie i niemal bezbolesnie dla Pacjenta.

Wskazania do zabiegu usuwanie makijażu permanentnego PicoSure

Wskazaniem do wykonania zabiegu jest posiadanie na twarzy niechcianego makijażu permanentnego w obszarze:
  • ust,
  • brwi,
  • oczu (kreski)

Efekty zabiegu usuwanie makijażu permanentnego PicoSure

Usuwanie makijażu permanentnego laserem PicoSure jest procedurą medyczną przynoszącą spektakularne efekty w postaci stopniowego wypierania rozbitych cząstek barwnika ze skóry, czyli stopniowego znikania niechcianego makijażu. Metodą tą jesteśmy w stanie usunąć każdy element makijażu, w tym nawet kreski na górnej czy dolnej powiecie – pod warunkiem oczywiście odpowiedniego zabezpieczenia gałki ocznej przez światłem lasera.
Zabieg wykorzystuje unikalną, najnowocześniejszą na rynku technologię zastosowaną w laserze medycznym PicoSure. Sekret jego  niezwykłej skuteczności stanowi wykorzystana po raz pierwszy w urządzeniu medycyny estetycznej nowatorska i całkowicie unikalna metoda pracy przy pomocy najkrótszej wiązki laserowej, liczonej w pikosekundach. Tak krótka wiązka światła laserowego pozwala na przeprowadzanie zabiegów niemal bezbolesnych, niezwykle szybkich, cechujących się ogromną skutecznością i skracających do absolutnego minimum czas rekonwalescencji pozabiegowej.
Klinika Miracki Warszawa usuwanie makijażu pernamentnego super efekt ceny opinie
Postęp usuwania makijażu permanentnego laserem PicoSure – Pacjentka w trakcie terapii

Szczegóły zabiegu usuwanie makijażu permanentnego PicoSure

Usuwanie makijażu permanentnego rozpoczyna się przeprowadzeniem wywiadu lekarskiego, niezbędnego w przypadku zabiegów medycznych. W jego trakcie lekarz upewnia się co do bezpieczeństwa planowanego leczenia – wyklucza ewentualne przeciwwskazania (świeża opalenizna, przyjmowanie leków światłouczulających, infekcje skórne na obszarze przeznaczonym do leczenia) oraz precyzuje obszar zabiegowy, czas trwania procedury, a także liczbę powtórzeń zabiegu, niezbędną do uzyskania optymalnych efektów i każdorazowo zależną od indywidualnych cech skóry pacjenta i rozległości makijażu przeznaczonego do usunięcia.
Następnie skóra pacjenta poddawana jest gruntownemu oczyszczeniu, przygotowującemu do zabiegu. W przypadku zabiegów wykorzystujących światło lasera, skrupulatne i dokładne oczyszczenie skóry jest szczególnie istotne dla bezpieczeństwa skóry pacjenta podczas późniejszej procedury .
Każdorazowo przy zabiegach laserowych stosuje się ochronę oczu poprzez zakładanie okularów ochronnych. W przypadku usuwania makijażu permanentnego laserem PicoSure z obszaru powieki górnej lub dolnej – stosujemy specjalne zabezpieczenie oczu – stalową osłonę na gałkę oczną, która nie pozwala wiązce lasera uszkodzić wzroku pacjenta.
Kolejna faza, to już przystąpienie do właściwego zabiegu – lekarz przykłada głowicę lasera na obszar przeznaczony do leczenia – zależnie od indywidualnych potrzeb pacjenta, pojedynczy obszar jest poddawany działaniu lasera jedno- lub dwukrotnie. Impuls lasera w trakcie zabiegu przenika do głębokiej warstwy skóry właściwej, nie naruszając naskórka. Pikosekundowa wiązka światła laserowego, wchodząc w kontakt z niechcianą strukturą, w tym wypadku barwnikiem makijażu zamienia się w energię kinetyczną. Powstające podczas tego procesu wysokie ciśnienie rozbija cząstkę barwnika na mikroskopijnej wielkości elementy, które organizm jest w stanie samodzielnie usunąć. Szybkość i precyzja działania PicoSure powodują, że wszystkie zabiegi wykonywane przy jego zastosowaniu są optymalnym rozwiązaniem dla komfortu pacjenta. A co równie istotne – efekty zabiegów PicoSure nie pozostawiają blizn pozabiegowych.
Wiązka pikosekundowa zastosowana w laserze Pico Sure jest najkrótszą z wykorzystywanych w urządzeniach medycznych – jej jednorazowy kontakt ze skórą, jest tak krótki i delikatny dla naskórka, że nie ma konieczności znieczulania ani chłodzenia skóry pacjenta – ryzyko poparzenia i przegrzania skóry jest zmniejszone do absolutnego minimum, a laser działa w głębokich rejonach skóry. Po zabiegu zostaje na ciele lekkie przebarwienie, które znika przy odpowiedniej pielęgnacji po kilku tygodniach. Procedura usuwania tatuażu wymaga powtórzenia dla uzyskania optymalnych efektów, jednak o tym, ile razy należy powtórzyć zabieg decyduje lekarz podczas pierwszego spotkania. Na ogól jest to kilka wizyt.
 Po zakończeniu zabiegu, pielęgniarka asystująca przy procedurze nakłada na skórę pacjenta warstwę kremu z bardzo wysokim filtrem UV. Skóra po zabiegu będzie przez jakiś czas uwrażliwiona na słońce, więc konieczne jest jej właściwe zabezpieczanie.
Pacjent jest również szczegółowo instruowany w zakresie wskazań pozabiegowych (konieczność unikania kąpieli słonecznych i rygorystyczna osłona skóry przed nadmiernym naświetleniem, a także łagodzenie ewentualnych zaczerwienień i opuchnięć kremami oraz intensywne nawilżanie leczonej skóry)
Co bardzo ważne dla większości pacjentów Kliniki Miracki, którzy dysponują ograniczonymi zasobami czasowymi – zabieg usuwania makijażu  pozwala na natychmiastowy powrót do codziennych zajęć, bez konieczności przechodzenia kłopotliwej i czasochłonnej rekonwalescencji.

Usuwanie makijażu permanentnego PicoSure: wskazania pozabiegowe

Zabieg wykonywany przy pomocy PicoSure umożliwia natychmiastowy powrót do naturalnego trybu życia. Poza standardową dbałością o miejsce, na którym wykonywano zabieg – nieeksponowanie go na słońcu, niestosowanie silnych peelingów – procedura nie wymaga szczególnych działań rekonwalescencyjnych.

Sprawdź także działanie PicoSure – laserowe usuwanie tatuażu.

Ceny zabiegu usuwanie makijażu permanentnego PicoSure

W celu uzyskania szczegółowych informacji na temat cen zabiegu usuwania makijażu permanentnego PicoSure, zachęcamy do kontaktu z recepcją: rejestracja@klinikamiracki.pl , tel. 221 030 030; 605 905 608 lub do pobrania cennika. 
Jeżeli chcecie Państwo zasięgnąć dodatkowych opinii o PicoSure – forum naszych ekspertów z przyjemnością odpowie na wszystkie Wasze pytania o rezultaty, szczegóły i efekty zabiegu laserowego usuwania makijażu permanentnego.

Przeciwwskazania

Przeciwwskazania do zabiegu PicoSure to przede wszystkim:
  • skłonność do bliznowców,
  • infekcje skórne na przeznaczonym do leczenia obszarze,
  • przyjmowanie środków światłouczulających,
  • świeża opalenizna.