Epilacja i depilacja laserowa Vectus – usuwanie owłosienia

Zalety zabiegu epilacja / depilacja laserowa Vectus

Nadmierne owłosienie różnych partii ciała, w tym również bikini często bywa przyczyną frustracji i braku komfortu emocjonalnego. Niechciane włosy to dla wielu z naszych Pacjentów problem wstydliwy, o którym trudno rozmawiać, szczególnie, że bywa bagatelizowany przez otoczenie i uznawany za fanaberię, nie zaś faktyczny problem. Tymczasem codzienna, nieskuteczna depilacja i walka z nieestetycznym owłosieniem:
 
 • pleców,
 • nóg,
 • okolic intymnych,
 • często również nosa,
 • uszu,
 • czy niechcianym wąsikiem,
 • pach, rąk, ramion
jest nie tylko czasochłonna, nastręcza wielu trudności, ale też niejednokrotnie skutkuje podrażnieniami skóry i szybkim, jeszcze bardziej intensywnym przyrostem włosków.

Laser Vectus – nowoczesne usuwanie owłosienia

Tymczasem współczesna laseroterapia oferuje nam przełomowe rozwiązanie w postaci technologii Vectus – urządzenia do epilacji, które na długie lata zmieniło oblicze i możliwości medycyny estetycznej w zakresie skutecznego eliminowania zbędnego owłosienia. Laser Vectus od ponad dwóch lat jest uważany na całym świecie za przebój i niedoścignionego lidera w kategorii depilacji, a dokładniej fotodepilacji. Dlatego też w Klinice Miracki z prawdziwą przyjemnością korzystamy z jego atutów i fenomenalnej skuteczności.

Laserowe usuwanie owłosienia – szybkość

Usuwanie owłosienia przy pomocy lasera Vectus to przede wszystkim najwyższa, dostępna na rynku gwarancja skuteczności i szybkości fotodepilacji. W rękach profesjonalisty, w zaledwie kilka minut laser Vectus pomoże dokonać precyzyjnej depilacji wybranej partii ciała. Dla przykładu – usunięcie owłosienia z pleców dorosłego mężczyzny – zajmuje jedynie trzy minuty. W przypadku owłosienia pach – czas ten skraca się do jednej minuty!

Epilacja laserowa – bezpieczeństwo

Jednak największym atutem lasera Vectus jest ogromne bezpieczeństwo wykonywanego zabiegu; dzięki unikalnej na skalę światową technologii Skintel, procedury przeprowadzane przy użyciu tego urządzenia eliminują ryzyko poparzenia skóry Pacjenta. Ten niezwykły potencjał drzemiący w technologii Skintel polega na wbudowaniu w laser inteligentnego czytnika pomiaru poziomu melaniny w skórze Pacjenta, dzięki któremu urządzenie precyzyjnie dostosowuje optymalne parametry zabiegu tak, aby był on jak najbardziej efektywny i bezpieczny dla Pacjenta zabezpieczając Jego skórę przed poparzeniem.

Laserowa depilacji i epilacja – czym się różnią

Nasi Pacjenci niezwykle często dopytują się o różnicę pomiędzy zabiegami epilacji i depilacji laserowej. Czy oba te terminy oznaczają to samo, czy też zabieg epilacji różni się od zabiegu depilacji. Na co warto zwrócić uwagę? Przeczytaj w artykule „Epilacja i depilacja – co zmienia jedna litera?”

Wskazania do zabiegu epilacja / depilacja laserowa Vectus

Zabiegi przy użyciu lasera Vectus wykonujemy zawsze, kiedy mierzymy się z problemem nadmiernego owłosienia u pacjenta. Dzięki przełomowej technologii zastosowanej w urządzeniu możemy, w odróżnieniu od wielu standardowych zabiegów epilacji, bez trudu pozbyć się zbędnych włosów bez tradycyjnych ograniczeń: w przypadku zastosowania lasera Vectus możemy wykonywać bezpieczne i skuteczne zabiegi na skórze o każdym kolorycie, możemy usuwać nawet najjaśniejsze i rude włosy, które bywają wyzwaniem dla innych urządzeń – możemy podejmować się usuwania owłosienia z twarzy, okolic bikini i pozostałych części ciała.

Laser Vectus – usuwanie owłosienia przez cały rok

Niezwykle istotny jest też fakt, że laser Vectus pozwala na wykonywanie bezpiecznych zabiegów całkowicie niezależnie od warunków zewnętrznych – zabiegi przy jego użyciu wykonujemy przez cały rok, niezależnie od warunków atmosferycznych i depilowanej strefy – również bikini.

Laser Vectus – obszary epilacji

Przy wykorzystaniu lasera Vectus do epilacji ciała, możemy bezpiecznie i szybko usuwać owłosienie właściwie w każdym obszarze.
obszary zabiegów z wykorzystaniem lasera Vectus Klinika Miracki Warszawa efekty opinie ceny super wow

Epilacja laserowa bikini – co warto wiedzieć

Najpopularniejszym obecnie zabiegiem epilacji laserowej wykonywanym w Klinice Miracki jest zabieg epilacji bikini. Więcej informacji o zabiegu epilacji bikini możecie zdobyć czytając artykuł „Depilacja intymna, czyli o sekretach bikini” 

Szczegóły zabiegu epilacja / depilacja laserowa Vectus

Epilacja laserem VECTUS – technologia

Działanie lasera diodowego Vectus  opiera się na emisji wiązki światła laserowego o długości fali 810 nm. Światło emitowane przez laser jest absorbowane przez barwnik włosa, co w praktyce powoduje, że mieszek włosowy ulega termicznej destrukcji. Jest to jedyna metoda trwałego usunięcia owłosienia. Laser Vectus, dzięki unikalnej długości fali lasera skutecznie i trwale niszczy jedyną żywą część włosa – jego macierz.

Usuwanie włosów laserem Vectus to najpopularniejsza i najskuteczniejsza obecnie metoda depilacji. Jeżeli chcecie dowiedzieć się więcej na temat historii depilacji – zajrzyjcie do naszego artykułu „Od muszelki do lasera, czyli o sekretach depilacji” 

Skintel – system pomiaru melaniny w laserze Vectus

Unikalny i jedyny w tego typu urządzeniach system Skintel automatycznie badający poziom zawartości melaniny w skórze pacjenta pozwala na niezwykle precyzyjne dopasowanie siły energii laserowej do indywidualnych potrzeb pacjenta. Dzięki temu zabiegi wykonywane przy pomocy lasera Vectus są szybkie i charakteryzują się ogromną skutecznością i precyzją zabieg epilacji.

Advenced Contact Cooling – epilacja bez bólu

Dodatkowym atutem działania lasera diodowego Vectus jest, wbudowany z myślą o komforcie i bezpieczeństwie Pacjenta, system chłodzący „Advanced Contact Cooling”, który błyskawicznie koi fragment skóry poddany zabiegowi.

Epilacja laserowa – przygotowanie do zabiegu

Zabieg usuwania zbędnego owłosienia przy użyciu lasera Vectus nie wymaga szczególnego przygotowania przed jego przeprowadzeniem, jednak zgodnie ze standardami naszej kliniki i w trosce o jak najwyższą jakość i skuteczność usługi, procedurę rozpoczynamy od:
 • dokładnego określenia czynników determinujących parametry wykonania zabiegu,
 • określenia fototypu skóry pacjenta,
 • określenia i oznaczenia białym markerem miejsc, które nie będą poddane zabiegowi (pieprzyki, zmiany skórne)
Dzięki przełomowemu systemowi Skintel określamy dokładnie fototyp skóry pacjenta, a także gęstość i grubość owłosienia oraz zawartość melaniny czyli barwnika w strukturze włosów. W zależności od wyników tego wywiadu dobieramy wielkość głowicy urządzenia (większa do dużych partii ciała i mocnych włosów, mniejsza do bardziej precyzyjnych zabiegów i włosów delikatnych.) Dopiero po określeniu tych parametrów możemy przystąpić do epilacji.

Epilacja laserowa – procedura zabiegowa

Sam zabieg jest w porównaniu z innymi metodami depilacji stosunkowo mało bolesny i przeprowadzany w zaledwie kilka minut. Dokładny czas jego trwania jest oczywiście uzależniony od obszaru zabiegowego czyli wielkości tych partii skóry, które poddajemy epilacji.
Dzięki możliwościom lasera Vectus, który samoczynnie chłodzi skórę podczas zabiegu, praktycznie tuż po jego zakończeniu nasz pacjent może wrócić do swoich codziennych zajęć. Ewentualne lekkie zaczerwienienie skóry, będące wynikiem działania lasera znika bardzo szybko, zaś inne efekty uboczne po wykonaniu zabiegu nie występują, o ile przestrzegamy zaleceń pozabiegowych: przez pewien czas po zabiegu należy unikać sauny, solarium oraz gorących kąpieli, aby dać skórze w pełni się zregenerować.

Ważne informacje dla Pacjenta o zabiegu epilacja / depilacja laserowa Vectus

Depilacja laserem Vectus – częstotliwość

Częstotliwość powtarzania zabiegów laserem Vectus jest uzależniona od kilku czynników – przede wszystkim od obszaru, na którym wykonujemy zabieg epilacji.
Usuwanie nadmiernego owłosienia zawsze wymaga kilku wizyt, przede wszystkim ze względu na właściwości wzrostu włosów u człowieka. Te bowiem rosną na naszym ciele nierównomiernie i w momencie przeprowadzania pierwszego zabiegu możliwe jest usunięcie tylko części włosów – zwyczajowo przyjmuje się, że około 30%.
Ostateczna liczba zabiegów dostosowana jest do indywidualnych uwarunkowań Pacjenta – zalecamy minimum 4, ale rekomendujemy 4-6-8 zabiegów, po których możliwe jest całkowite usunięcie niechcianego owłosienia.

W zależności od obszaru, rekomendujemy zachowanie przerw między kolejnymi zabiegami epilacji:

– zabiegi na twarz: 4 tygodnie
– zabiegi na pachy, bikini, ręce: 6-8 tygodni
– nogi, plecy: 8-10 tygodni.

Zachowanie odstępów między zabiegami konieczne jest ze względów pełnego bezpieczeństwa skóry oraz specyfiki wzrostu włosów w poszczególnych obszarach ciała.

Laser Vectus jest najnowocześniejszą dostępną na rynku światowym metodą epilacji laserowej. Jego nowatorska,  a jednocześnie sprawdzona przez profesjonalistów konstrukcja pozwala na skuteczne, niemal bezbolesne i błyskawiczne uzyskanie oczekiwanych efektów. Nie wymaga szczególnego przygotowania, ani długotrwałej rekonwalescencji.

Sprawdź także epilację laserową MOTUS DEKA.

Ceny zabiegu epilacja / depilacja laserowa Vectus

W celu uzyskania szczegółowych informacji na temat cen zabiegu epilacji / depilacji laserowej Vectus , zachęcamy do kontaktu z recepcją: rejestracja@klinikamiracki.pl , tel. 221 030 030; 605 905 608 lub do pobrania cennika. 
Jeżeli chcecie Państwo zasięgnąć dodatkowych opinii o zabiegu epilacji laserowej Vectus – forum naszych ekspertów z przyjemnością odpowie na wszystkie Wasze pytania o rezultaty, szczegóły i efekty zabiegu epilacji laserowej Vectus.

Efekty zabiegu epilacji / depilacji laserem Vectus

W efekcie wykonania pełnej serii zabiegów epilacji laserem Vectus niechciane owłosienie zostaje całkowicie zlikwidowane. Zniszczona zostaje poprzez działanie termiczne lasera cebulka włosa, co powoduje, że ten nie odrasta.
Efekt zabiegów laserem do epilacji Vectus Klinika Miracki prezentowała między innymi w programie TVN „Sekrety Lekarzy”, w którym nasi specjaliści pomagali Pacjentce, Pani Sylwii pozbyć się problemu hirsutyzmu (męskie owłosienie u kobiet). Rezultaty serii zabiegów przeprowadzonych w naszej klinice oglądali widzowie z całej Polski.

Depilacja laserowa - laser Vectus efekty Klinika Miracki Warszawa efekt wow super nowość
Epilacja laserem Vectus – efekty zabiegu prezentowanego w „Sekretach lekarzy”

 

Opis urządzenia

VECTUS™ to prawdziwie innowacyjny laser do trwałego usuwania owłosienia. Jest skuteczny i bezpieczny dla każdego kolorytu skóry oraz każdego rodzaju owłosienia. Jego wyjątkowość polega na tym, że działa również na trudne do usunięcia jasne lub rude włosy a epilacje możemy przeprowadzać bez względu na porę roku!

Przeciwwskazania

Ponieważ jednak zabieg epilacji jest procedurą medyczną, również przy jej wykonaniu obowiązuje szereg przeciwwskazań, o których nasi specjaliści poinformują Państwa w trosce o Wasze zdrowie i bezpieczeństwo. Kiedy zatem nie powinniśmy sięgać po zabieg epilacji laserowej?
Do podstawowych przeciwwskazań do zabiegu należą przede wszystkim:
 • świeża opalenizna,
 • ciąża,
 • przerwana ciągłość naskórka,
 • epilepsja,
 • przyjmowanie leków, w tym ziół fotouczulających,
 • terapia retinoidami (vitamina A),
 • przyjmowanie leków obniżających krzepliwość krwi,
 • łuszczyca,
 • bielactwo,
 • cukrzyca,
 • bliznowce,
 • aktywne infekcje skórne,
 • rozrusznik serca,
 • niedawno przebyte zabiegi chirurgiczne.