Laserowe zamykanie naczynek – Cutera

Zalety zabiegu laserowe zamykanie naczynek – Cutera

Mało kto zna medyczny termin: teleangiektazje. Mało kto ma też świadomość, że to niezwykle powszechne schorzenie z kategorii zmian naczyniowych. Lecz jeśli zapytamy Państwa o „pajączki” lub „niteczki” prześwitujących przez skórę naczynek, wtedy z pewnością wiele osób przyzna, że zmaga się z tym nieprzyjemnym problemem. Te przykre i kłopotliwe zmiany pojawiają się najcześciej w okolicy nosa, na policzkach, a także na nogach. W pierwszej kolejności, aby przywrócić skórze naturalny koloryt sięgamy najcześciej po kosmetyki do cery naczynkowej. Kiedy te jednak nie przynoszą efektu najlepszym rozwiązaniem jest najnowocześniejszy i najskuteczniejszy laser naczyniowy Cutera Excel Vlaserowe zamykanie naczynek będzie remedium na Państwa zmartwienie.
Zabieg laserowego zamykania naczynek z jego użyciem jest błyskawiczny, a przede wszystkim, dzięki specjalnej głowicy chłodzącej, bezpieczny dla Pacjenta i niezmiernie skuteczny.

Wskazania do zabiegu laserowe zamykanie naczynek – Cutera

Laser naczyniowy Cutera Excel V jest stosowany do skutecznego i szybkiego laserowego zamykania teleangiektazji, czyli eliminowania prześwitujących przez skórę naczynek.
Poza leczeniem „pajączków” i „niteczek” naczyniowych zastosowanie Cutera Excel V rekomendowane jest również w przypadku leczenia:
 • trądziku różowatego,
 • żylaków kończyn dolnych,
 • naczyniaków,
 • rumienia,
 • zmian barwnikowych i przebarwień skóry,
 • blizn,
 • brodawek.
Jednak laserowe zamykanie naczynek – Cutera jest bez wątpienia najczęstszym wskazaniem, w którym stosuje się laser Cutera. 

Efekty zabiegu laserowe zamykanie naczynek – Cutera

Wynikiem zabiegu laserowego zamykania naczynek – Cutera jest całkowite zniknięcie nieestetycznych naczynek a w konsekwencji uzyskanie pięknej skóry o jednolitym kolorycie. Czas osiągnięcia pełnego, oczekiwanego efektu laserowego zamykania teleangiektazji zależny jest przede wszystkim od wielkości leczonych zmian. U części pacjentów kompletny efekt pojawia się już po pierwszej sesji, jednak najcześciej zabieg należy powtórzyć kilkukrotnie – najlepiej w odstępach 3-4 tygodni.

Szczegóły zabiegu laserowe zamykanie naczynek – Cutera

Przed wykonaniem zabiegu laserowego zamykania naczynek – Cutera Pacjent powinien przestrzegać kilku wskazań lekarskich:
 • skóra przed zabiegiem powinna zostać dokładnie wydepilowana,
 • na kilka tygodni przed zabiegiem należy unikać korzystania z solarium lub innego rodzaju intensywnych kąpieli słonecznych,
 • w dniu zabiegu należy bezwzględnie zrezygnować z picia alkoholu.
Sama procedura zabiegowa jest niezwykle krótka i sprawna – trwa od kilku do maksymalnie kilkunastu minut.  Zabieg nie wymaga znieczulenia, jako że urządzenie jest wyposażone w specjalną głowicę chłodzącą leczony obszar, co pozwala uniknąć przegrzania skóry i ewentualnych poparzeń. Jedyne odczucia, jakie towarzyszą pacjentowi podczas przeprowadzania procedury to lekkie uczucie gorąca i możliwe szczypanie.
Laser Cutera działa poprzez wybiórcze działanie na hemoglobinę (wybiórcza fototermoliza). Co istotne, nie uszkadza w tym momencie termicznie tkanek, które ją otaczają. Światło laserowe jest wchłaniane przez hemoglobinę w naczyniach krwionośnych. Powstające wówczas ciepło, niszczy ściany naczyń krwionośnych oraz powoduje fotokoagulację.
Po zakończeniu zabiegu możliwe jest wystąpienie u pacjenta lekkiego obrzęknięcia i zaczerwienienia skóry, które utrzymuje się maksymalnie do kilku dni od zabiegu laserowego zamykania naczynek – Cutera. 

Wskazania pozabiegowe: laserowe zamykanie naczynek – Cutera

Przez kilka dni po zabiegu laserowego zamykania naczynek – Cutera należy zrezygnować z intensywnego wysiłku fizycznego. Przez miesiąc nie powinniśmy korzystać z solarium, sauny i gorących kąpieli. Obszar poddawany zabiegowi powinien być chroniony przed ekspozycją na słońce przez minimum dwa tygodnie po zabiegu (skóra powinna być chroniona filtrem spf 50). Jeśli w trakcie zabiegu zamykane są naczynka na kończynach dolnych warto stosować specjalistyczne rajstopy lub pończochy  uciskowe.

Dla szybszej regeneracji skóry oraz redukcji ewentualnego obrzęku i zaczerwienienia sprawdź także szerokie możliwości terapii światłem LED.

Ceny zabiegu laserowe zamykanie naczynek – Cutera

W celu uzyskania szczegółowych informacji na temat cen zabiegu laserowe zamykanie naczynek – Cutera, zachęcamy do kontaktu z recepcją: rejestracja@klinikamiracki.pl , tel. 221 030 030; 605 905 608 lub do pobrania cennika. 
Jeżeli chcecie Państwo zasięgnąć dodatkowych opinii o laserowym zamykaniu naczynek – Cutera, forum naszych ekspertów z przyjemnością odpowie na wszystkie Wasze pytania o rezultaty, szczegóły i efekty zabiegu laserowego zamykania naczynek – Cutera.

Przeciwwskazania

Zabiegu laserowego zamykania naczynek – Cutera Excel V nie należy wykonywać:
 • u kobiet w ciąży,
 • w przypadku występowania schorzeń skórnych: bielactwa, nowotworu skóry, łuszczycy,
 • podczas przyjmowania niektórych leków: retinoidy, leki psychotropowe, antybiotyki tetracyklinowe,
 • u pacjentów ze skłonnością do bliznowców,
 • u pacjentów posiadających świeżą opaleniznę.