Znieczulenie nasiękowe

Znieczulenie nasiękowe

Znieczulenie nasiękowe jest wykonywane przed inwazyjnymi i małoinwazyjnymi zabiegami chirurgicznymi oraz zabiegami medycyny estetycznej. Stosuje się je w przypadku zabiegów bolesnych lub u Pacjentów o niskim progu bólu. Jest to znieczulenie miejscowe, podawane w miejsce wykonywania zabiegu. Za pomocą wkłuć igły, podawane są środki znieczulające, które działają na wybrany obszar. Pacjent w miejscu zabiegowym nie odczuwa bólu. Działanie znieczulenia po pewnym czasie samoczynnie ustępuje.

Jak przygotować się do znieczulenia

Przed każdym zabiegiem chirurgicznym i medycyny estetycznej konieczna jest konsultacja z lekarzem. Specjalista zada pytania, które pomogą ustalić wszelkie zalecenia przed znieczuleniem i określić przeciwwskazania do podania znieczulenia. Znieczulenie nasiękowe minimalizuje ryzyko komplikacji pozabiegowych i skutków ubocznych podania znieczulenia. Pacjent przez cały zabieg pozostaje w pełnej świadomości i może wrócić do codziennych czynności szybciej, niż po zastosowaniu znieczulenia ogólnego.

Kiedy potrzebne jest znieczulenie nasiękowe

Znieczulenie nasiękowe jest podawane przy inwazyjnych i małoinwazyjnych zabiegach chirurgicznych i zabiegach medycyny estetycznej. Nowoczesne technologie zabiegowe pozwalają na zastąpienie znieczulenia ogólnego znieczuleniem miejscowym. Dla Pacjenta oznacza to szybszy powrót do codziennych czynności i brak utraty świadomości podczas zabiegu. Wybór znieczulenia nasiękowego zależy od zaleceń lekarza a także od potrzeb Pacjenta. Wiele zabiegów medycyny estetycznej może odbywać się bez żadnego znieczulenia, ale zdarza się, że Pacjenci o niskim progu bólu proszą o znieczulenie miejscowe. Wtedy, jeśli nie ma przeciwwskazań, takie znieczulenie może zostać podane.

Masz pytania? Skontaktuj się z nami

W celu uzyskania szczegółowych informacji na temat znieczulenia nasiękowego, zachęcamy do kontaktu z recepcją: rejestracja@klinikamiracki.pl , tel. 221 030 030; 605 905 608 lub do pobrania cennika. 
Jeżeli chcecie Państwo zasięgnąć dodatkowych opinii o znieczuleniu nasiękowym, forum naszych ekspertów z przyjemnością odpowie na wszystkie Wasze pytania.