Znieczulenie ogólne

Znieczulenie ogólne

Znieczulenie ogólne jest wykonywane przed inwazyjnymi zabiegami chirurgicznymi, powodującymi duży ból i stres u Pacjenta. To kontrolowany przez lekarza stan zniesienia bólu, świadomości i odruchów a także zwiotczenia mięśni. Jednocześnie, podczas znieczulenia ogólnego organizm cały czas podtrzymuje funkcje życiowe.
Za podanie znieczulenia i jego kontrolę podczas zabiegu odpowiada lekarz anestezjolog.

Jak się przygotować do znieczulenia

Przed wykonaniem znieczulenia konieczna jest wizyta u lekarza specjalisty. Specjalista zada wszelkie niezbędne pytania. Spotkanie z lekarzem ma na celu ustalenie wszelkich zaleceń przed znieczuleniem, określenie przeciwwskazań i dobranie najbezpieczniejszej dla Pacjenta metody znieczulenia. W Klinice Miracki takie spotkanie i rozmowa odbywa się podczas wizyty konsultacyjnej. Lekarz może wtedy zlecić badania, które należy wykonać by wykluczyć wszelkie przeciwwskazania do znieczulenia i zabiegu. W dniu wykonywania zabiegu przed zastosowaniem znieczulenia ogólnego, Pacjent odbywa konsultację z anestezjologiem.

Kiedy potrzebne jest znieczulenie ogólne

Znieczulenie ogólne jest stosowane przy inwazyjnych zabiegach chirurgicznych, jeżeli lekarz i Pacjent zgodzą się na jego zastosowanie. Wiele nowoczesnych zabiegów chirurgicznych, które są mniej inwazyjne i bezpieczniejsze, niż starsze techniki zabiegowe, można wykonać w znieczuleniu miejscowym. Wybór znieczulenia zależy od zalecenia lekarza a także odporności pacjenta na wykonywanie zabiegów w stanie świadomości. Jeżeli Pacjent kwalifikuje się do znieczulenia ogólnego, a zabieg można również wykonać w znieczuleniu miejscowym, Pacjent może wybrać rodzaj znieczulenia. Należy pamiętać, że lekarz specjalista dobiera i rekomenduje adekwatne metody znieczulenia do wykonywanego zabiegu, to jest: skuteczne i najbezpieczniejsze dla Pacjenta.

Masz pytania? Skontaktuj się z nami

W celu uzyskania szczegółowych informacji na temat znieczulenia ogólnego, zachęcamy do kontaktu z recepcją: rejestracja@klinikamiracki.pl , tel. 221 030 030; 605 905 608 lub do pobrania cennika. 
Jeżeli chcecie Państwo zasięgnąć dodatkowych opinii o znieczuleniu ogólnym, forum naszych ekspertów z przyjemnością odpowie na wszystkie Wasze pytania.