Menu

Zabiegi kosmetologiczne i lekarskie, o których warto pomyśleć w sezonie jesienno-zimowym

Czy wiesz, że jesień i zima to najlepszy czas, żeby pomyśleć o specjalistycznej pielęgnacji twarzy i ciała? Twoja skóra jest wówczas najmniej narażona na szkodliwe działanie promieniowania słonecznego i dużo skuteczniej się regeneruje. Z jakimi niedoskonałościami szczególnie warto walczyć na przełomie jesieni i zimy?
Zobacz o jakich zabiegach kosmetologicznych i lekarskich warto pomyśleć!

Peelingi medyczne

Jesień i zima to doskonały moment na zastosowanie wybranych zabiegów kosmetologicznych na twarz, np.: w postaci kuracji złuszczających, wybielających i regenerujących – szczególnie po ciężkim dla naszej skóry czasie intensywnej ekspozycji na promieniowanie słoneczne. Kiedy mamy do czynienia z niższymi temperaturami, nasza skóra szybciej się regeneruje i jest pobudzona do pracy. Efektem złuszczania naskórka zimą jest zrewitalizowana i odmłodzona skóra, idealnie przygotowana do kolejnych zabiegów pielęgnacyjnych lub medycznych. Możemy w tym przypadku zdecydować się na peeling medyczny na bazie kwasów, np. migdałowego, glikolowego, salicylowego lub na równie popularny zabieg mikrodermabrazji. Specjaliści z naszej kliniki  szczególnie polecają wykonanie jesienią i zimą zabiegu mikrodermabrazji wodnej Hydrafacial, który doskonale oczyszcza, nawilża i rozświetla skórę.

Depilacja laserowa

Wbrew pozorom, do ,,sezonu bikini” powinniśmy zacząć przygotować się nie miesiąc przed wakacjami, lecz właśnie już na początku zimy – szczególnie w przypadku, gdy zastanawiamy się nad depilacją laserową. Jeżeli wydaje nam się, że depilacja laserowa to zabieg na wzór domowej depilacji depilatorem lub woskiem, to jesteśmy w błędzie. Owszem, laseroterapia prowadzi do trwałego pozbycia się niechcianego owłosienia, ale nie po pierwszym zabiegu. Potrzeba około 5-6 zabiegów powtarzanych co 4-6 tygodni (w zależności od wybranego obszaru skóry lub urządzenia wykorzystywanego przez kosmetologa do zabiegu), aby całkowicie pozbyć się niechcianego owłosienia. Specjaliści z naszej kliniki pracują na najnowocześniejszych urządzeniach laserowych (laser Vectus i Motus), co pozwala osiągnąć wyjątkowo szybkie efekty. O depilacji laserowej warto pomyśleć właśnie zimą, nie tylko z powodu trwającego dość długo cyklu zabiegów, lecz także z powodu konieczności unikania promieniowania słonecznego przed i po depilacji.

Laserowe usuwanie przebarwień

Laserowe usuwanie przebarwień laserem pikosekundowym, a także leczenie blizn i innych niedoskonałości to kolejny rodzaj zabiegu lekarskiego, na który warto zdecydować się zimą. Lasery takie jak Discovery Pico i PicoSure skutecznie pobudzają skórę do regeneracji i całkowitej przebudowy, ale powodują też pewne skutki uboczne (przekrwienia, zaczerwienienia, opuchliznę). Właśnie dlatego przez pewien czas po zabiegu nie należy wystawiać skóry na działanie promieni słonecznych. Należy też chronić ją używając kosmetyków z silnymi filtrami przeciwsłonecznymi.

Laserowe odmładzanie skóry

Czy wiesz, że promieniowanie słoneczne wpływa na przyspieszenie procesów fotostarzenia skóry oraz niszczy włókna kolagenu i elastyny w głębokich warstwach skóry, przyczyniając się do powstawania zmarszczek? Na zabieg laserowego odmładzania skóry najlepiej udać się zimą, aby nie tylko zapewnić skórze jak najlepsze warunki do regeneracji, ale także uchronić ją przed kolejnymi uszkodzeniami wywoływanymi przez szkodliwe promieniowanie słoneczne.

Laserowe leczenie blizn i tatuazu
Podobnie jeśli chodzi o laserowe usuwanie blizn i blizn potrądzikowych laserami pikosekundowymi. Te zabiegi również najlepiej wybierać w sezonie jesienno zimowych. A jeżeli blizny – to również redukcja rozstępów laserem. To też zabieg, po który warto sięgnąć, kiedy za oknami jest mniej intensywnych promieni słonecznych. I oczywiście tatuaż. Jeśli chcecie usunąć tatuaż lub makijaż permanentny, który jest specyficzną odmianą tatuażu, to również leczenie warto rozpocząć zimną.

Zobacz również