Żylaki u mężczyzn
Żylaki to bardzo niekomfortowy stan i bolesna dolegliwość. Dotykają zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Gdy zmiany przybierają postać sinych zgrubień wzdłuż żył, oznacza to, że zastawki żylne źle funkcjonują, a krew cofa się, co powoduje widoczne rozszerzanie się naczyń żylnych. Żylaki najczęściej występują na nogach, ale też w innych partiach ciała. Właściwą tylko dla mężczyzn dolegliwością są żylaki powrózka nasiennego. Wśród przyczyn tej odmiany choroby wyróżnia się: wrodzoną wadę zastawek w żyle jądrowej, ucisk na żyłę jądrową, nowotwory czy zakrzepowe zapalenie żył.
Żylaki u mężczyzn – profilaktyka
Sygnałami świadczącymi o prawdopodobieństwie występowania żylaków powrózka są: niemożność zapłodnienia partnerki, tępy ból w mosznie lub okolicach pachwiny, dysfunkcje seksualne. W zasadzie sposobem na pokonanie tej choroby są zabiegi medyczne, wykonywane zaraz po zdiagnozowaniu. Istotne w profilaktyce żylaków usytuowanych, np. na udach czy łydkach, jest kontrolowanie masy ciała, odpowiednia dieta, stosowanie preparatów z heparyną i leków.
Żylaki u mężczyzn – terapia
Jedną z najskuteczniejszych form walki z typowymi żylakami jest metoda VascuLife, polegająca na laserowym zamykaniu patologicznie zmienionych żył. Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym i nie wymaga hospitalizacji. Leczenie laserowe daje znakomite efekty i jest bezpieczne. W przypadku żylaków powrózka nasiennego dużym zainteresowaniem cieszą się zabiegi laparoskopowe i embolizacja żył jądrowych.