Skip to main content
sauna po stymulatorach tkankowych

Czy po stymulatorach tkankowych można iść do sauny?

Zabieg z użyciem stymulatorów tkankowych wywołuje stan zapalny w skórze i tym samym aktywuje procesy regeneracji oraz stymuluje komórki do produkcji kolagenu. Chcesz skorzystać z iniekcji indywidualnie dobranym preparatem, ale jednocześnie jesteś entuzjastką saunowania? Dowiedz się, czy po zabiegu z wykorzystaniem stymulatorem tkankowych możesz iść do sauny!

Stymulatory tkankowe a saunowanie

Stymulatory tkankowe poprawiają jędrność i elastyczność skóry. Jednak, aby stymulacja kolagenu i elastyny nie została zaburzona, musisz bezwzględnie przestrzegać zaleceń pozabiegowych. Jednym z nich jest unikanie korzystania z sauny przez co najmniej 7 dni po iniekcji. Ta sama zasada dotyczy korzystania z łaźni parowej, basenu, solarium. Co jeszcze jest niewskazane w okresie gojenia się skóry? Ekspozycja na promieniowanie słoneczne. Pamiętaj, aby chronić skórę (zarówno w czasie jej regeneracji, jak i po) i przed wyjściem z domu zawsze aplikuj krem z filtrem ochronnym. Dzięki odpowiedniej fotoprotekcji możesz opóźnić proces starzenia skóry i cieszyć młodzieńczym wyglądem dłużej, niż osoby, które nie chronią twarzy i ciała przed promieniowaniem UV. 

Jak działa stymulator tkankowy – zalecenia po zabiegu

Stymulator tkankowy (inaczej biostymulator) wspomaga proces produkcji kolagenu i elastyny, mobilizując fibroblasty do wzmożonej pracy. Substancja ta podawana drogą iniekcji, ujędrnia i napina skórę. W zależości od Twoich potrzeb, stymulator może też spłycić zmarszczki, poprawić owal twarzy lub przywrócić objętość zapadniętym policzkom. Efekty zabiegu pojawiają się stopniowo, dopiero po wykonaniu serii procedur możesz zauważyć korzystne zmiany w wyglądzie. Zwykle są to minium 2-3 sesje.

Jakie są pozostałe zalecenia pozabiegowe, poza tymi, które już wymieniliśmy? Pamiętaj, aby codziennie wykonywać masaż twarzy przez około 5 minut. Częstoliwość masaży ustalana jest indywidualnie (zwykle są to minimum 2-3 dziennie). Unikaj intensywnego wysiłku fizycznego przez co najmniej tydzień po zabiegu. Dbaj szczególnie o higienę twarzy, używaj delikatnych środków myjących. Przy osuszaniu staraj się nie pocierać mocno skóry, a jedynie odsączać nadmiar wilgoci jednorazowym ręcznikiem papierowym lub bawełnianym. Stosuj wskazany przez lekarza krem regeneracyjny. W razie pojawienia się licznych siniaków możesz zastosować krem z arniką lub witaminą K w składzie. Staraj się też dbać o nawodnienie organizmu i pij minimum 2 l płynów na dobę.

Przeciwwskazania do zabiegu z użyciem stymulatorów tkankowych

Jesteś ciekawa, jakie są najczęstsze przeciwwskazania do zastosowania stymulatorów tkankowych u Pacjentki? Do głównych czynników wykluczających użycie biostymulatora zaliczamy:

  • zakażenia skóry w obszarze zabiegowym,
  • ciążę i okres karmienia,
  • skłonności do blizn przerostowych,
  • choroby autoimmunologiczne,
  • infekcyjne choroby skóry.

Wiedz, że zabieg stymulatorami tkankowymi może stanowić alternatywę dla innych procedur iniekcyjnych. Dzięki kilku sesjom zabiegowym uzyskasz długotrwałe, dyskretne i naturalne efekty. Osoby z otoczenia zauważą pozytywne zmiany w Twoim wyglądzie, ale nie domyślą się, że poddałaś się kuracji. Jeśli chcesz kompleksowo zadbać o skórę twarzy, jak i całego ciała, nasi specjaliści chętnie przygotują dla Ciebie indywidualny plan terapii.

Chcesz dowiedzieć się więcej o zabiegach medycyny estetycznej dostępnych w naszych 7 Klinikach w Warszawie, Katowicach, Krakowie i Łodzi? Zachęcamy Cię do kontaktu. Nasi doradcy Pacjenta z przyjemnością udzielą Ci dodatkowych informacji:

+48 221 030 030

605 905 608

rejestracja@klinikamiracki.pl

Avatar
Oferta promocyjna kończy się za:
01
dni
12
godz
34
min
56
sek
Biostymulator Sculptra w cenie 2500 zł zamiast 3000 zł
Skorzystaj teraz
0