Skip to main content

Czarne wągry

Czarne wągry – informacje ogólne:

Czarne wągry to drobne, ciemne kropki na skórze, inaczej nazywane zaskórnikami otwartymi. Częstotliwość ich występowania bardzo często jest uwarunkowana typem cery. Najczęściej powód ich powstawania dotyczy osób ze skłonnościami do skóry przetłuszczającej się lub mieszanej – nie oznacza to jednak, że nie pojawiają się na cerze suchej. Zaskórniki powstają na skutek zbyt dużej ilości wytwarzanego sebum (łoju skórnego), które podczas procesu utleniania wraz z potem i martwym naskórkiem tworzy ciemne kropki. Wągry mogą występować na czole, nosie, brodzie, w okolicy ust, w uszach, na szyi, dekoldzie, plecach, czy nogach.

Wągry czarne – zapobieganie:

W codziennej walce z niechcianymi wągrami niezwykle pomocne mogą okazać się toniki lub żele oczyszczające. Dbają o higienę skóry – oczyszczają ją z zalegających w otwartych porach bakterii, potu oraz martwego naskórka. Dlatego też niezwykle ważne jest dbanie o higienę skóry. Warto również unikać kremów tłustych – sprzyjają namnażaniu się zaskórników.

Wągry czarne – zabiegi:

Wągów możemy pozbyć się u kosmetyczki z pomocą kwasu migdałowego, salicylowego, pirogronowego lub glikolowego. Warto również wiedzieć, że istnieje możliwość usunięcia zaskórników otwartych metodą laserową. Gdyby jednak osoba z wągrami obawiała się tych zabiegów, może spróbować domowych metod. To rozwiązanie oferują nam domowe maseczki (z sody, żelatyny) jak również peelingi, które możemy zrobić sami w warunkach domowych.

Zabiegi w leczeniu wągrów czarnych:

0