Opuchlizna
Zmęczenie, stres i brak ruchu najczęściej odbijają się na naszym organizmie w sposób widoczny dla innych. Przejawem tego jest opuchnięta twarz i obrzęki pod oczami. Niestety zdarza się również, że tego rodzaju objawy są przyczyną chorób ogólnoustrojowych. Dlatego tak ważna jest odpowiednia diagnostyka lekarza pierwszego kontaktu, w celu wykluczenia ewentualnych nieprawidłowości. Jeśli podłożem worków pod oczami jest wyłącznie zbyt aktywny styl życia, dobrze jest zasięgnąć opinii kosmetologa na temat sposobów skutecznej redukcji defektów urody.
Opuchlizna na twarzy – przyczyny
Źródłem powstawania opuchlizny na twarzy i worków pod oczami jest najczęściej niewyspanie się, długotrwały płacz, stres, przemęczenie, opalanie się, palenie papierosów i spożywanie alkoholu. Czasem zdarza się też, że za opuchniętą twarzą stoi alergia. Ponadto, worki pod oczami i sińce mogą być symptomem schorzeń stomatologicznych. Takie same objawy występują w przypadku chorób nerek, serca, tarczycy i zaburzeniach układu krążenia. Czynnikiem wywołującym opuchliznę na twarzy oraz cienie pod oczami jest także zastój limfy w tkankach podskórnych, spowodowany siedzącym trybem życia. Opuchlizna na twarzy może być również uwarunkowana genetycznie.
Opuchlizna na twarzy, obrzęki pod oczami, sińce – leczenie
Po ustaleniu przyczyny opuchniętej twarzy i pojawieniu się obrzęków pod oczami czy sińców, a także wykluczeniu lub diagnostyce ewentualnych chorób ogólnoustrojowych, warto podjąć środki, które pomagają w leczeniu tych niedoskonałości. Medycyna estetyczna doskonale radzi sobie z likwidacją oznak zmęczenia na twarzy, w tym również redukcji worków pod oczami. Jednym z nich jest na przykład mezoterapia igłowa czy laseroterapia.
Opuchlizna na twarzy – domowe sposoby leczenia i profilaktyka
Domowe sposoby leczenia opuchlizny na twarzy i worków pod oczami to przede wszystkim wykorzystanie naturalnych środków, dostępnych w każdej kuchni. Pozytywnym efektem działania cieszą się okłady z herbaty rumianku, a także maseczki, na przykład ze świeżego ogórka czy pietruszki. Ponadto, można też zastosować okład z surowego ziemniaka oraz masaż kostkami lodu. Profilaktyką wobec opuchniętej twarzy i powstawania obrzęków pod oczami jest unikanie stresu, dbałość o odpowiednią ilość snu, minimum osiem godzin dziennie, a także rezygnacja z używek, takich tytoń czy alkohol. Wskazane jest również podjęcie systematycznej aktywności fizycznej i picie wody niegazowanej, przynajmniej 1,5 litra dziennie. Działaniem zapobiegawczym względem pojawiania się na twarzy niechcianej opuchlizny jest także przestrzeganie zasad zbilansowanej diety, unikanie fast foodów, tłustych potraw i słodyczy.
Polecane zabiegi, pomocne w likwidacji opuchlizny na twarzy i cieni pod oczami
Skutecznymi zabiegami medycyny estetycznej w przypadku chęci pozbycia się opuchlizny i cieni pod oczami są, między innymi: Kwas hialuronowy, Karboksyterapia czy ClearLift.
Endermolift
Mikrodermabrazja wodna Hydrafacial
Drenaż limfatyczny