Pocenie się
Pocenie się to naturalny proces zachodzący w organizmie każdego człowieka – w ten sposób oczyszcza się z toksyn. Jednak wiele osób cierpi na nadpotliwość, czyli na nadmierną pracę gruczołów potowych. Miejsca, które są dotknięte zbyt dużą ilością wydzielanego potu to najczęściej: dłonie, stopy, pachy, twarz oraz plecy. Plamy potu na ubraniach wyglądają nieestetycznie, przez co znacznie utrudniają codzienne funkcjonowanie. Osoby borykające się z nadpotliwością nie mają wpływu na czas, w którym zaczynają się bardziej pocić – najczęściej dzieje się to w sytuacjach stresujących. Należy pamiętać, że pocenie się jest naturalnym proces, dlatego nie należy go całkowicie hamować. Jednak, gdy zamienia się ono w problem, jakim jest nadpotliwość, należy skorzystać z zabiegów medycyny estetycznej, by poprawić komfort swojego życia. Najpopularniejszym oraz najskuteczniejszym zabiegiem leczącym nadpotliwość jest wstrzyknięcie jadu kiełbasianego. Zabieg jest bezbolesny, możliwe jest jednak podanie miejscowego znieczulenia.
Przygotowanie do zabiegu
Przed zabiegiem należy poinformować lekarza o wszystkich przyjmowanych lekach. Na okres dwóch tygodni przed zabiegiem należy powstrzymać się od przyjmowania aspiryny oraz innych leków, które zaburzają krzepliwość krwi.
Przeciwwskazania
Do zabiegu leczenia nadpotliwość jadem kiełbasianym nie mogą być zakwalifikowane kobiety w ciąży oraz karmiące piersią, osoby z zaburzeniami krzepnięcia krwi oraz osoby, które cierpią na zaburzenia przewodnictwa nerwowo-mięśniowego. Pacjenci, którzy przyjmują leki wywołujące relaksację mięśni muszą je odstawić oraz wstrzymać się z zabiegiem na okres dwóch tygodni.
Zalecenia pozabiegowe
Pacjenci, którzy przeszli terapię leczenia nadpotliwości mogą od razu wrócić do swoich codziennych obowiązków. Muszą jednak zwracać uwagę, by przez kilka dni obszary ostrzyknięte jadem kiełbasianym nie były podrażniane oraz uciskane. Efekt zabiegu utrzymuje się do minimum kilku miesięcy, jednak zazwyczaj trwa dużo dłużej.