Pryszcze czarne
Pryszcze czarne – informacje ogólne:
Wiele czynników wpływa na kondycję naszej skóry. W głównej mierze jej jakość wynika z naszych predyspozycji genetycznych oraz naszego trybu życia. Nie zapominajmy jednak, że na niektóre bodźce, powodujące ten stan, nie mamy wpływu. Czarne krosty pojawiające sie na naszej skórze, są niczym innym, jak zaskórnikami otwartymi. Wągry, bo tak też bywają nazywane, powstają na skutek rozszerzania się na szych porów. W wyniku czego łatwiej jest je zanieczyścić. Do ich zatykania przyczyniają się w głównej mierze: kurz, pot, sebum, martwy naskórek oraz bakterie. Problem ten występuje, przede wszystkim, na tak zwanej strefie T – jest to obszar czoła, nosa oraz brody.
Pryszcze czarne – zapobieganie:
Obecność zaskórników wcale nie oznacza, że jesteśmy na nie skazani. Ich niezbędnym elementem do powstania jest sebum. Niekiedy ten łój skórny jest produkowany nadmiernie przez nasz organizm. To właśnie wtedy, osadza się w naszych porach wraz z martwym naskórkiem. W wyniku reakcji utleniania zaczyna się zmieniać kolor i tak powstają te czarne kropki. Aby zapobiegać wągrom, niezbędne jest więc dbanie o higienę. W tym celu stosuj żele oczyszczające oraz toniki. Najważniejsze jest to, aby pod żadnym pozorem nie wyciskać powstających zaskórników!
Pryszcze czarne – zabiegi:
W walce z zaskórnikami otwartymi niezwykle przydatny jest peeling. To właśnie on pomoże Ci oczyścić twarz z zalegającego, martwego naskórka. Jest to niezwykle ważne z uwagi na to, że to właśnie martwy naskórek przyczynia się do zatykania się naszych porów. Jeśli sam peeling to za mało – koniecznie odwiedź kosmetyczkę. Salony kosmetyczne pomogą pozbyć Ci się problemu, dzięki: jonoforezie, złuszczaniu kwasem migdałowym, oczyszczaniu manualnemu. Być może to właśnie peeling kawitacyjny okaże się rewelacyjny dla Ciebie? Nie czekaj, aż problem sam zniknie – zacznij działać!