Pryszcze za uchem
Pryszcze za uchem – leczenie
Leczenie zarówno pryszczy za uszami, jak i krost na twarzy powinno się rozpocząć od odpowiedniej diagnostyki i podjęcia czynności kosmetycznych, które pomagają odzyskać zdrową oraz pięknie prezentującą się skórę. W tym celu, wskazane jest regularne stosowanie specjalnych peelingów oczyszczających cerę, a także terapii z użyciem kwasów złuszczających AHA (migdałowy, cytrynowy, jabłkowy), które mają działanie bakteriobójcze i przeciwzapalne. Medycyna estetyczna posiada także inne sposoby, doskonale wspomagające leczenie, do terapii przeciwtrądzikowej wykorzystywane są na przykład lasery z głowicą ACNE, przeznaczone są do walki z aktywnym trądzikiem.
Pryszcze za uchem – profilaktyka
W przypadku leczenia pryszczy za uszami, które jest związane z nadmiernym rogowaceniem skóry w obrębie gruczołów łojowych i mieszków włosowych, polecana jest dieta bogata przede wszystkim w witaminy A, C, E. Dobrze jest natomiast unikać fast foodów, słodyczy oraz ostrych przypraw, ponieważ tego rodzaju produkty dodatkowo pobudzają wydzielanie łoju. Profilaktyka zdrowotna wobec zewnętrznych objawów choroby, jaką jest trądzik, obejmuje również systematyczne oczyszczanie zmienionych obszarów skóry.
Polecane zabiegi w leczeniu pryszczy za uchem
Polecane zabiegi w leczeniu pryszczy za uszami, a także krost na twarzy i występujących w pozostałych miejscach ciała, a także blizn potrądzikowych to m.in.
Sebacia – innowacyjna niefarmakologiczna metoda leczenia trądziku