Resurfacing
Resurfacing skóry twarzy to głęboki peeling frakcyjny, pobudzający tkankę do samoistnej regeneracji. Procedura wykonywana jest za pomocą lasera, tworzącego w skórze mikrouszkodzenia. Naturalne procesy gojenia pozwalają na osiągnięcie stopniowego, a dzięki temu niezwykle naturalnego efektu odmłodzenia i wygładzenia skóry.
Resurfacing – rodzaje
Laserowy resurfacing skóry można wykonać na dwa sposoby, w zależności od użytego sprzętu:
Laserem ablacyjnym – w wyniku jego działania naskórek ulega złuszczaniu, czyli ablacji. Do tego typu urządzeń należy, np. laser CO2 – resurfacing z jego udziałem odbywa się dzięki mieszaninie czterech gazów: dwutlenku węgla, wodoru, azotu i helu.
Laserem nieablacyjnym – dociera do głębszych warstw skóry, bez uszkadzania naskórka.
W obu przypadkach najczęściej stosuje się lasery frakcyjne – oddziałują jedynie na wybrane miejsce, tworząc uszkodzenia o średnicy ok. 1-1,5 mm.
Resurfacing – efekty
Resurfacing można wykonać na skórze twarzy, dekoltu oraz wierzchniej strony dłoni. Przy zastosowaniu tej metody możemy osiągnąć:
Wygładzenie bruzd i zmarszczek
Zagęszczenie skóry
Rozjaśnienie przebarwień różnego typu, jak te związane z wiekiem, potrądzikowe lub posłoneczne.
Wyrównanie kolorytu skóry widoczne jest już kilka dni po zabiegu resurfacingu, natomiast na poprawę gęstości i napięcia tkanki zwykle należy poczekać ok. 4-5 tygodni.
Zazwyczaj, dla uzyskania optymalnych rezultatów, zaleca się powtórzenie procedury od 2 do nawet 5 razy, jednak w odstępach nie krótszych niż miesiąc.
Polecane zabiegi resurfacingu:
Laserowe odmładzanie twarzy – iPixel
Laser Pixel CO2
Dermabrazja laserowa – Fotona
Mikroplazma Accent – odmładzanie twarzy
Mikroplazma Accent – usuwanie blizn