Skóra naczynkowa
Skóra naczynkowa to najczęściej przypadłość kobiet. Odpowiada za nią zbyt cienka skóra spod której są widoczne naczynia krwionośne. Za pojawianie się popękanych naczynek odpowiedzialny jest także estrogen, który osłabia naczynia krwionośne. Osoby ze skórą naczynkową powinny unikać bardzo niskich i bardzo wysokich temperatur, ponieważ pod ich wpływem pękają naczynka i pojawia się rumień. Osoby z cerą naczynkową powinny być pod opieką specjalisty, ponieważ na ich skórze może pojawiać się trądzik różowaty.
Skóra naczynkowa – zapobieganie
Skóra naczynkowa jest cechą wrodzoną każdej osoby i nie da się jej całkowicie wyleczyć lub zmienić na inny rodzaj cery. Bardzo często skóra naczynkowa jest cechą dziedziczną. Jednak istnieje dużo sposobów zapobiegania pojawiania się pajączków i rumienia na twarzy. Należy stosować kosmetyki dedykowane skórze naczynkowej, które sprawią, że będzie zawsze nawilżona. Spożywanie gorących napoi a nawet czerwonego wina może potęgować zaczerwienienie twarzy. Osoby z cerą naczynkową powinny także unikać częstych wizyt na basenie, w saunie i solarium.
Skóra naczynkowa – leczenie objawów
Oprócz zapobiegania pojawiania się popękanych naczynek oraz zaczerwienienia twarzy warto skorzystać z zabiegów medycyny estetycznej. Specjaliści z kliniki medycyny estetycznej mogą zaproponować Pacjentom: drenaż limfatyczny, ultradźwięki, jonoforezę, elektrokoagulację, lampę sollux oraz laseroterapię.
Polecane zabiegi dla skóry naczynkowej:
Laser Cutera Excel V
Laser Cutera Excel Plus
Laser Cutera Excel V+ Genesis V
Terapia światłem LED