Słabe włosy
Słabe włosy to zazwyczaj włosy cienkie, skłonne do wypadania. Problem słabych włosów może mieć różne podłoże, w tym brak odpowiedniej ilości składników odżywczych, niektóre choroby czy zaburzenia hormonalne. Problemu z pewnością nie powinno się lekceważyć. Efekty leczenia włosów słabych i cienkich zależeć będą od przyczyny ich złego stanu.
Słabe włosy – przyczyny
Przyczyny słabych włosów mogą obejmować zarówno źródła wrodzone, jak i nabyte. Niekiedy jest to po prostu kwestia genetyki. Czasem słabe włosy są skutkiem niewłaściwej diety, ubogiej w ważne dla kosmyków składniki, jak witaminy z grupy B, żelazo bądź cynk. Problemem może być również nieprawidłowa pielęgnacja, w tym nadmierna stylizacja, podrażnienia i alergie skóry głowy oraz niestaranne, zbyt częste bądź zbyt rzadkie mycie.
Słabe włosy to także efekt zaburzeń hormonalnych, w tym wywołanych kłopotami z tarczycą, nadmiaru nerwów oraz przyjmowania niektórych leków.
Słabe włosy – leczenie
Włosy słabe i wypadające wymagają przede wszystkim ustalenia źródła problemu. Jeżeli przyczyny tkwią w genetyce, niestety, niewiele da się zrobić. W przypadku chorób i zaburzeń hormonalnych najważniejsze będzie zwalczenie przyczyny.
Dobrym sposobem na to, jak wzmocnić słabe włosy, z pewnością będzie zmiana diety oraz większa dbałość o relaks, szczególnie po stresujących wydarzeniach. Warto również zastosować kuracje wzmacniające skórę głowy, w tym wcierki czy szampon do włosów słabych i wypadających. W trudniejszych przypadkach dobrym pomysłem mogą być zabiegi medycyny estetycznej dla skóry głowy, np. mezoterapia igłowa, która polega na wprowadzaniu substancji odżywczych za pomocą iniekcji.