Utrata gęstości skóry
Utrata gęstości skóry to problem, który najczęściej dotyka kobiety wskutek zmian hormonalnych zachodzących w ich organizmie. Utrata gęstości skóry najbardziej widoczna jest na twarzy – w postaci zapadniętych policzków i obwisłej skórze w okolicy żuchwy, tzw. chomików na twarzy.
Utrata gęstości skóry – przyczyny
Utrata gęstości skóry związana jest bezpośrednio z procesem starzenia skóry i menopauzy. Po 40. roku życia wyraźnie zmniejsza się produkcja estrogenów (żeńskich hormonów), co wpływa na zmniejszenie ilości włókien kolagenowych, elastynowych i kwasu hialuronowego w skórze. Efektem tego procesu staje się wiotka, opadająca, cienka i odwodniona skóra. Z utratą prawidłowej gęstości skóry dużo szybciej mają do czynienia posiadaczki skóry suchej niż tłustej – skóra tłusta, ze względu na naturalnie grubą strukturę, dłużej zachowuje swoją gęstość i wolniej się starzeje.
Utrata gęstości skóry – leczenie
Utrata gęstości skóry to problem natury estetycznej, z którym możemy walczyć przy pomocy wielu zabiegów z zakresu medycyny estetycznej. Szczególnie chętnie stosowanym przez Pacjentów rozwiązaniem są w tym przypadku wypełniacze, np. wolumetria przy pomocy kwasu hialuronowego. Bardzo pomocne mogą jednak okazać się również zabiegi laserowe, ultradźwięki, fale radiowe czy biowchłanialne nici liftingujące.
Polecane zabiegi w leczeniu utraty gęstości skóry:
Peelingi:
Zabiegi laserowe:
Mikroplazma:
Masaż + mikroimpulsy:
Ultradźwięki + unipolarna i bipolarna fala radiowa:
Technologia HIFU:
Terapia światłem:
Radiofrekwencja:
Terapia dwutlenkiem węgla:
Podczerwień + fala radiowa + masaż próżniowy:
Masaż podciśnieniowy: