Wyszczuplanie twarzy
Zabiegi wyszczuplające twarz mają na celu przede wszystkim poprawę owalu twarzy, czyli uwydatnienie kości policzkowych i/lub likwidację podwójnego podbródka. Są dedykowane tym Pacjentom, którzy nie chcą radykalnych zmian w swoim wyglądzie, uzyskanych zabiegami chirurgicznymi z użyciem skalpela. Zaletą zabiegów wyszczuplających twarz jest ich bezinwazyjność oraz szybkie efekty, które długo się utrzymują. Pacjenci, którzy myślą o wyszczupleniu swojej twarzy powinni poznać zabiegi takie jak:
Przygotowanie do zabiegu
Zalecenia lekarzy przed przystąpieniem do wyszczuplania twarzy zależą od zabiegu, na jaki Pacjent się zdecyduje. Jednak przed wszystkimi zabiegami, które mają na celu zmianę owalu twarzy, rekomenduje się picie dużej ilości wody, ograniczenie mocnej kawy, alkoholu oraz palenia papierosów – przynajmniej na dwa tygodnie przez zabiegiem. Ponadto, lekarze mogą zalecić przyjmowanie preparatów z witaminą C, niewielkich dawek arniki, a czasem nawet witaminy K. Przed zabiegiem (około 14 dni przed) Pacjenci nie mogą przyjmować leków, które zaburzają krzepliwość krwi (np. aspiryna).
Przeciwwskazania
Zabiegi wyszczuplające twarz nie są przeznaczone dla osób, które cierpią na choroby nowotworowe lub mają infekcje skórne. Zły stan zdrowia również wyklucza przeprowadzenie zabiegu. Kobiety w ciąży oraz osoby, które mają problem z krzepliwością krwi także nie zostaną zakwalifikowane do zabiegów.
Zalecenia pozabiegowe
Zabiegi wyszczuplające twarz nie wymagają od Pacjenta rekonwalescencji. Twarz może być delikatnie zaczerwieniona, jednak szybko wraca do swojego naturalnego koloru. Specjaliści zalecają Pacjentom picie dużej ilości wody oraz wprowadzenie zdrowych nawyków żywieniowych. Aktywność fizyczna również ma wpływ na utrzymanie się efektów zabiegu.