Zabieg lunchowy
Zabieg lunchowy to forma zabiegów medycyny estetycznej lub kosmetycznych. Jego wykonanie jest niezwykle szybkie, a tuż po przeprowadzeniu procedury pacjent może natychmiast wrócić do codziennych czynności. Warto też odróżnić zabieg lunchowy od bankietowego – w pierwszym przypadku chodzi o szybkość wykonania, w drugim – o szybkość pojawiania się efektów.
Zabieg lunchowy – dla kogo
Zabieg lunchowy to procedura przeznaczona przede wszystkim dla osób cierpiących na wieczny brak czasu – czasem może trwać zaledwie kilka minut. To również dobry sposób na poprawę nastroju – wiele osób traktuje je jak wizytę u fryzjera, czy zabiegi pielęgnacyjne u kosmetyczki. Niewątpliwą zaletą jest także ich bezinwazyjność – to ogromny plus dla osób, które obawiają się bardziej inwazyjnych procedur, a także tych, które nie mogą pozwolić sobie na dłuższą rekonwalescencję.
Zabieg lunchowy – rodzaje
Zabiegi lunchowe to przede wszystkim zabiegi na twarz, choć w niektórych przypadkach zdarzają się też procedury na inne części ciała. Najczęściej są to:
Zabiegi z użyciem światła – w tym popularne fotoodmładzanie
Zabiegi laserowe – zarówno odmładzanie, jak i epilacja czy zabiegi na paznokcie
Delikatne peelingi – np. wodna mikrodermabrazja, która dodatkowo odżywia tkankę
Masaże próżniowe – zależnie od części ciała ich czas może być jednak różny
Zabiegi z użyciem fal radiowych (tzw. radiofrekwencji)
Mezoterapia bezigłowa – pod warunkiem, że wykonujemy ją na niewielkiej powierzchni, np. twarzy.
Zabiegiem lunchowym czasem nazywa się również propozycje zabiegów fryzjerskich lub zwykłych kosmetycznych maseczek, jednak do klasycznych procedur tego typu należą przede wszystkim zabiegi medycyny estetycznej.