Skip to main content

Zasklepianie ran

Zasklepianie ran – co to

Gojenie ran przebiega w kilku etapach. W pierwszym okresie rana wypełnia się skrzepem krwi, który jest naturalnym opatrunkiem, chroniącym przed wnikaniem drobnoustrojów. Ten etap nazywany jest samozasklepianiem się naczyń krwionośnych. Uraz, który prowadzi do przerwania ciągłości naczyń krwionośnych powoduje natychmiastową reakcję organizmu. Tkanki obkurczają się, następuje skurcz naczyń krwionośnych. Trombocyty zasklepiają światło naczynia i tamują upływ krwi. Proces ten nazywany jest krzepnięciem. W ten sposób tworzy się galaretowaty skrzep zlepiający brzegi rany. Pod powstałą barierą ochronną dochodzi do oczyszczenia rany i regeneracji naskórka. Jeśli rana jest płytka następuje całkowita odbudowa, jeśli jest głęboka- powstaje blizna.

Zasklepianie ran – zabiegi wspomagające gojenie

Blizny powstają w sytuacji, gdy rana jest głęboka lub szeroka, a organizm nie jest w stanie odbudować wszystkich warstw skóry. Metodą, która pomaga zlikwidować blizny i przywrócić naturalną strukturę i wygląd skóry jest mezoterapia kolagenowa. Zabieg Nithya jest kuracją bezpieczną, mało inwazyjną, skuteczną. Przeprowadzany przez lekarza, w znieczuleniu miejscowym, polega na wszczepieniu pod skórę cząsteczek kolagenu typu I.

Zasklepianie ran – przeciwwskazania do mezoterapii kolagenowej

Mezoterapii kolagenowej nie przeprowadza się u kobiet w ciąży i karmiących piersią, ze stanami zapalnymi skórą, opryszczką, aktywnym trądzikiem, nowotworami i chorobami autoimmunologicznymi.

Zasklepianie ran – mezoterapia kolagenowa efekty

Mezoterapia kolagenowa przynosi trwałe efekty, jednak konieczne jest przeprowadzenie serii zabiegów (2-3) w dwutygodniowych odstępach.

Polecane zabiegi zasklepiania ran:

0