NOWOŚĆ! Voucher on-line!

Plastyka nosa

Plastyka, korekcja nosa, określana jako rynoplastyka, obejmuje chirurgiczne korekty nosa przeprowadzane w obrębie części chrzęstnej lub części kostnej. Są to zabiegi z dziedziny chirurgii estetycznej, które pozwalają na zmianę kształtu lub wielkości nosa, co wpływa na ogólną poprawę wyrazu twarzy. Wskazania do plastyki nosa dotyczą najczęściej defektów estetycznych i niezadowolenia Pacjenta ze swojego wyglądu. Plastykę nosa często wykonujemy także ze względów zdrowotnych – najczęściej dzieje się tak w przypadku osób z nieprawidłową budową przegrody nosowej. Korekcja przegrody nosowej (septoplastyka) może być przeprowadzona jako jedyna korekta w obrębie nosa lub jednocześnie z poprawą jego kształtu zewnętrznego.  

Operacja plastyczna nosa może być wykonywana kilkoma metodami. Jedna z nich obejmuje część chrzęstną nosa (czubek i skrzydełka), kiedy korekcja ma na celu zniwelowanie defektów takich jak przerośnięte skrzydełka, za duży, zadarty, opadnięty lub zniekształcony czubek. Operując część kostną, modelujemy nos w jego górnej części, nadając mu nowy kształt. Możemy wyeliminować garb, zmniejszyć nos, zwęzić, czy wyprostować. W niektórych przypadkach konieczne jest wypełnienie ubytków poprzez przeszczep części kostnej, chrzęstnej lub wprowadzenie implantu. 

Ingerencja zarówno w część chrzęstną i kostną określana jest jako totalna korekcja nosa, co jest najczęściej wykonywanym zabiegiem przeprowadzanym w obrębie narządu węchu. W naszej klinice dokonujemy także korekcji wtórnej nosa, w przypadku gdy tkanki nosa uległy samoistnej zmianie kształtu po wcześniej przeprowadzonym zabiegu, nawet jeśli był on wykonany prawidłowo. 

Plastyka nosa – cena

Zabiegi plastyki nosa

Rodzaj zabiegu 1 zabieg
Totalna korekcja nosa 14 000 – 18 000 zł
Wtórna korekcja nosa 16 000 – 20 000 zł
Korekcja części chrzęstnej nosa 11 000 – 15 000 zł
Korekcja części kostnej nosa 9 000 – 13 000 zł
Korekcja przegrody nosowej 6 000 – 7 000 zł
*W cenę zabiegów chirurgii plastycznej nosa wliczono koszt: wizyt kontrolnych, opatrunków, zdjęcia szwów.
**Cena zabiegów chirurgii plastycznej nosa nie obejmuje kosztu: znieczulenia anestezjologicznego.
***Każdy zabieg powinien być poprzedzony testem na obecność wirusa SARS-CoV-2. Test należy wykonać nie później niż 72 godziny przed planowanym zabiegiem. Badanie diagnostyczne jest wykonywane poprzez pobranie wymazu z nosogardzieli Pacjenta. Skierowanie na wykonanie badania wystawia Klinika Miracki. W przypadku pozytywnego wyniku testu zabieg wykonywany jest po odbyciu przez Pacjenta kwarantanny i uzyskaniu negatywnego wyniku ponownie wykonanego testu.
****Zabiegi wymagające zadatku w wysokości 20% wartości zabiegu, min. 2000 zł

 

Wypełnij formularz
– natychmiast zajmiemy się obsługą

  Imię i nazwisko

  Email

  Treść wiadomości

   Zadzwoń
   – umówimy Cię na spotkanie

   +48 221 030 030

   Wyślij maila
   – odpowiemy w najszybszym możliwym czasie

   rejestracja@klinikamiracki.pl

   Obszary zabiegowe – zastosowania

   Plastyka nosa
   • Część chrzęstna nosa (część dolna),
   • Część kostna nosa (część górna),
   • Przegroda nosowa,
   • Cały nos.

   Mocne strony zabiegu

   • Precyzyjne wykonanie i profesjonalna opieka
   • Trwałe, spektakularne efekty
   • Poprawa wyrazu i proporcji twarzy
   • Wyeliminowanie niedoskonałości estetycznych i poprawa komfortu życia
   • Wyrównanie nosa i usunięcie deformacji
   • Udrożnienie nosa – łatwiejsze oddychanie, a często także usunięcie problemu chrapania

   Kluczowe fakty

   Kto wykonuje zabieg?

   Zabieg wykonuje chirurg plastyk.

   Czy zabieg jest bolesny?

   Plastyka nosa przeprowadzana jest w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym.

   Ile trwa rekonwalescencja?

   Rekonwalescencja trwa zwykle 7-14 dni. Przez 3-6 miesięcy po plastyce nosa należy stosować się do zaleceń lekarza. 

   Zasada Działania

   Zabieg przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym

   Pacjent na czas zabiegu otrzymuje znieczulenie miejscowe, częściej ogólne (narkoza) pod okiem lekarza anestezjologa.

   Modelowanie kształtu nosa

   Lekarz dokonuje zmian w części chrzęstnej, kostnej lub kostno-chrzęstnej, wycinając fragmenty odpowiedzialne za deformację i modelując nowy kształt nosa. W razie potrzeby wprowadzane są odpowiednie wypełnienia. 

   Założenie szwów i opatrunku

   W zależności od stopnia dokonywanej korekty zakłada się szwy wewnętrzne lub zewnętrzne oraz gips usztywniający nos. 

   Precyzyjne wykonanie korekty nosa

   Lekarz dokłada wszelkich starań, by uzyskać efekty spełniające wcześniejsze ustalenia.

   Profesjonalna opieka okołooperacyjna – ważna przy zabiegu plastyki nosa

   Plastyka nosa wymaga jednodniowego pobytu w klinice. Podczas hospitalizacji, jak również podczas wizyt kontrolnych oraz zdjęcia szwów i gipsu, Pacjent pozostaje pod opieką specjalisty. 

   Wskazania

   • Nos wydatny
   • Nos mały, nierozwinięty lub uszkodzony
   • Nos garbaty
   • Wklęśnięcia i nierówności na grzbiecie
   • Nos zbyt szeroki lub zbyt wąski
   • Szeroki koniuszek nosa, opadający lub nierówny
   • Szerokie skrzydełka nosowe
   • Nos niesymetryczny
   • Nos zdeformowany
   • Nos nadmiernie wydłużony
   • Skrzywiona przegroda nosowa

   Przeciwwskazania

   • Skazy naczyniowe
   • Zaburzenia krzepliwości krwi
   • Niekontrolowana cukrzyca 
   • Nieuregulowane nadciśnienie 
   • Stany zapalne skóry twarzy 
   • Zapalenie zatok
   • Ciąża i karmienie piersią

   Przebieg zabiegu

   Konsultacja wstępna

   Na pierwszej wizycie lekarz zapozna się z budową anatomiczną nosa oraz poprosi Pacjenta o określenie swoich oczekiwań względem zabiegu. Chirurg plastyk wyjaśni, na jakie efekty można liczyć oraz opowie o przebiegu zabiegu plastyki nosa. Wstępnie zostanie ustalony zakres planowanej operacji, a Pacjent będzie poinformowany o możliwych powikłaniach.

   Badania przed zabiegiem

   Operacja nosa wymaga wykonania badań kontrolnych, które ocenią stan zdrowia Pacjenta. Na ich podstawie lekarz zadecyduje o możliwości przeprowadzenia zabiegu. Podczas konsultacji lekarz określi dokładnie, jakie kroki należy podjąć. 

    

   Przebieg zabiegu

   Operacja nosa chrzęstnego wykonywana jest w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym. Ingerencja w część kostną wymaga znieczulenia ogólnego, co wiąże się z przynajmniej jednodniowym pobytem w klinice. Cięcia wykonuje się najczęściej wewnątrz nosa, niekiedy w mało widocznej części zewnętrznej (za skrzydełkami nozdrzy). Lekarz usuwa nadmiar skóry, chrząstki i kości. Kolejno modeluje nos nadając mu nowy kształt. Niekiedy konieczne jest wypełnienie ubytków tkankami pobranymi od Pacjenta lub implantem. Na nos zostaje założony opatrunek usztywniający (tzw. gips).

   Zdjęcie szwów i gipsu

   Po 2-3 dniach usuwane są setony. Zdjęcie szwów następuje w 4-7 dobie po zabiegu. Gips zostaje zdjęty ok. 10 dni po operacji.

   Konsultacja kończąca

   Pacjent zostaje dokładnie poinformowany o dalszym postępowaniu. Wizyta kontrolna odbywa się najczęściej ok. 6 miesięcy po zabiegu, kiedy możliwa jest ocena końcowych rezultatów.

   Jak się przygotować?

   Kilka tygodni przed zabiegiem należy zrezygnować z palenia papierosów oraz spożywania alkoholu. Zaleca się także rezygnację z preparatów rozrzedzających krew, czyli zawierających np. kwas acetylosalicylowy. Z kolei zaleca się przyjmowanie preparatów z witaminą C. Przynajmniej 2 tygodnie przed zabiegiem należy ograniczyć ekspozycję na słońce. Pacjent zgłasza się do kliniki na czczo – minimum 6 godzin bez jedzenia, picia, czy żucia gumy. 

   Częste pytania

   Czy po zabiegu można oddychać przez nos?

   Na 24-48 godzin po zabiegu zakładane są opatrunki, które uniemożliwiają oddychanie nosem. 

   Jak długo trwa zabieg?

   Plastyka nosa trwa zwykle 1-2 godziny.

   Jak długo po operacji nos będzie opuchnięty?

   Przez ok. tydzień po zabiegu opuchnięta może być cała twarz, a często pojawiają się także zasinienia wokół oczu. Opuchlizna z nosa zwykle ustępuje po 2-3 tygodniach, niekiedy lekki obrzęk utrzymuje się kilka miesięcy po zabiegu. Stopień zaczerwienienia oraz obrzęku zależy od rozległości zabiegu oraz indywidualnych predyspozycji Pacjenta.

   Przez jaki okres po zabiegu mogą występować dolegliwości bólowe?

   Po zabiegu Pacjent może odczuwać ból nosa, twarzy oraz głowy. Zaleca się przyjmowanie środków przeciwbólowych. Dolegliwości ustępują zwykle na kilka dni lub tygodni po zabiegu.

   Kiedy pojawią się końcowe efekty?

   W zależności od dokonywanej korekty pierwsze efekty widoczne są po ustąpieniu obrzęku. Najczęściej nos wygląda korzystnie już ok. miesiąc po zabiegu, jednak na całkowite wygojenie należy poczekać zwykle 5-6 miesiącach, wówczas będzie można ocenić skuteczność zabiegu. Zdarza się, że okres ten wydłuża się do roku.

   Komentarz eksperta

   Plastyka nosa należy do najbardziej skomplikowanych zabiegów w obrębie twarzy. Korekty obejmujące nos wymagają doświadczenia i precyzji ze strony specjalisty przeprowadzającego zabieg. Pomimo dolegliwości towarzyszących po operacji Pacjenci bardzo często decydują się na korekcję nosa ze względów estetycznych oraz zdrowotnych. Warto jednak zdawać sobie sprawę, że osiągnięcie efektów zakładanych przez Pacjenta nie zawsze jest możliwe, zwłaszcza jeśli oczekiwania są wygórowane. Jeśli Pacjent podejmuje świadomą decyzję o poddaniu się zabiegowi, wówczas korekcja nosa daje wiele korzyści, przede wszystkim dotyczących komfortu psychicznego Pacjenta. Niejednokrotnie osiągnięte rezultaty cofają również inne dolegliwości, jak np. trudności w oddychaniu, częste infekcje, czy chrapanie wynikające z nieprawidłowej budowy anatomicznej przegrody nosowej.

   Porady i recepcja

   pn - pt: 9:00-21:00 sb: 9:00-16:00

   Adresy klinik

   WARSZAWA

   al. Wilanowska 67 (Warszawa – Mokotów)

   Kod pocztowy: 02-765 Warszawa

   ul. Królewska 18 (Warszawa – Śródmieście)

   Kod pocztowy: 00-103 Warszawa

   al. KEN 54 (Warszawa – Ursynów)

   Kod pocztowy: 02-797 Warszawa

   ul. Jędrusik Kaliny 7 (Warszawa – Żoliborz, wejście od ul. Powązkowskiej)

   Kod pocztowy: 01-748 Warszawa


   KATOWICE

   ul. Żelazna 2 (Katowice)

   Kod pocztowy: 40-851 Katowice

   Formularz kontaktowy

    Imię i nazwisko

    Email

    Placówka:

    Treść wiadomości

    Newsletter

    Ważne linki

    Copyright © 2018 KlinikaMiracki