AKCJA CIAŁO 2021 - KUP VOUCHER I KORZYSTAJ Z CEN BASIC 2000zł PREMIUM 3000zł

Fotodepilacja

Fotodepilacja to usuwanie włosów za pomocą intensywnego światła pulsującego IPL (Intense Pulsed Light), które wnika do włosa i osłabia go. Wskutek zastosowania tej technologii włosy w sposób naturalny wypadają, a ich odrost zostaje wstrzymany, ponieważ mieszki włosowe wchodzą w fazę spoczynku. Zaletą fotodepilacji jest mała inwazyjność, bezbolesność, a także długotrwałe efekty, które po wykonaniu serii zabiegów pozwalają cieszyć się gładką skórą, nawet przez okres 6-12 miesięcy.

Fotodepilacja – obszar zastosowania

Fotodepilacja jest skuteczną metodą na pozbycie się niechcianych włosów, z wybranych obszarów skóry, takich jak chociażby nogi, ręce, pośladki, plecy, piersi, kark czy twarz. Jest to również rewelacyjna metoda na depilację bikini oraz skuteczne narzędzie w przypadku nadmiernego owłosienia całego ciała.

Fotodepilacja – przygotowanie do zabiegu

Zarówno w przypadku nadmiernego owłosienia, jak i zwykłego, fotodepilacja wymaga zaprzestania wystawiania skóry na promienie słoneczne na cztery tygodnie przed zabiegiem. Niezależnie od miejsca działania terapii, czy jest to na przykład usuwanie włosów z twarzy czy depilacja bikini, na jeden miesiąc należy również zrezygnować ze stosowania depilacji – w tym z wosku, pasty cukrowej czy depilatorów mechanicznych. Dopuszczalne jest jedynie golenie skóry na kilka dni przed zabiegiem tak, żeby włosy miały około pół milimetra długości. Poza tym, przez dwa tygodnie przed fotodepilacją wskazana jest rezygnacja ze stosowania leków przeciwzapalnych, przeciwcukrzycowych, moczopędnych, przeciwgrzybiczych, antybiotyków, preparatów, które uwrażliwiają na promienie słoneczne, takich jak: pochodne witaminy A czy kwasu salicylowego, dziurawiec, nagietek, olejki eteryczne, a także składników perfum – piżmo ambretowe, 6-metylokumaryna.

Fotodepilacja – wskazania pozabiegowe

Po zabiegu fotodepilacji, przez okres około dwóch tygodni, zalecana jest ostrożność w pielęgnacji skóry, to znaczy nie stosowanie peelingów oraz innych silnych kosmetyków, które mogłyby podrażnić, a także unikanie preparatów z witaminą A i C. Ponadto, wskazaniem pozabiegowym w przypadku fotodepilacji jest również ochrona przed promieniami słonecznymi oraz stosowanie kremów z wysokimi filtrami przeciwsłonecznymi.

Fotodepilacja – przeciwwskazania

Zabieg fotodepilacji jest bezpieczny, mało inwazyjny i bezpieczny. Istnieją jednak przeciwwskazania do jego wykonania, a są to, m.in.: ciąża i okres karmienia piersią, nowotwory, cukrzyca, epilepsja, łuszczyca, bielactwo, skłonność do powstawania bliznowców, rozrusznik serca lub metalowe implanty, występujące w miejscu wykonywania zabiegu.

Polecane zabiegi usuwania owłosienia

Depilacja/epilacja laserowa VectusDepilacja/epilacja laserowa ThunderDepilacja/epilacja laserowa Motus

Porady i recepcja

pn - pt: 9:00-21:00 sb: 9:00-16:00

Adresy klinik

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Newsletter

  Ważne linki

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki