NOWOŚĆ! Voucher on-line!

Hemoroidy

Hemoroidy, czyli żylaki odbytu, to bardzo przykra oraz wstydliwa przypadłość. Wiele osób, która na nią cierpi zwleka z wizytą u specjalisty, przez co objawy się nasilają. Pierwsze objawy, które powinny zaniepokoić Pacjentów to świąd, pieczenie oraz krwawienie z odbytu. Jeśli takie się pojawią, to oznacza, że w odbycie są obecne żylaki. Zdarza się, że hemoroidy sprawiają ból, szczególnie przy siadaniu. Gdy leczenie zachowawcze nie przynosi efektów (stosowanie maści, odpowiednia dieta) osoby cierpiące na hemoroidy powinny zdecydować się na ich usunięcie. Obecnie stosuje się chirurgiczne oraz radiochirurgiczne metody usuwania żylaków odbytu.

Przygotowanie do zabiegu

Przygotowanie do zabiegu usunięcie hemoroidów zależy od stanu zdrowia Pacjenta. Na konsultacji przedzabiegowej specjalista dokładnie określi Pacjentowi zalecenia, które pomogą mu przygotować się do operacji.

Przeciwwskazania

Usuwanie hemoroidów jest zabiegiem operacyjnym, dlatego specjalista powinien być poinformowany przez Pacjenta o chorobach, na które cierpi oraz o lekach, które przyjmuje. Na podstawie tych informacji będzie mógł stwierdzić, czy istnieją jakieś przeciwwskazania do przeprowadzenia zabiegu.

Zalecenia pozabiegowe

Po zabiegu usunięcie hemoroidów Pacjenci zazwyczaj jeszcze tego samego dnia mogą wrócić do domu. Jeśli podczas operacji lekarz założył szwy, Pacjenci muszą zgłosić się na ich zdjęcie w wyznaczonym przez specjalistę terminie. Oprócz tego powinni przez jakiś czas ograniczyć wysiłek fizyczny oraz zadbać o zdrowe nawyki żywieniowe, by hemoroidy nie powróciły.

Porady i recepcja

pn - pt: 9:00-21:00 sb: 9:00-16:00

Adresy klinik

WARSZAWA

al. Wilanowska 67 (Warszawa – Mokotów)

Kod pocztowy: 02-765 Warszawa

ul. Królewska 18 (Warszawa – Śródmieście)

Kod pocztowy: 00-103 Warszawa

al. KEN 54 (Warszawa – Ursynów)

Kod pocztowy: 02-797 Warszawa

ul. Jędrusik Kaliny 7 (Warszawa – Żoliborz, wejście od ul. Powązkowskiej)

Kod pocztowy: 01-748 Warszawa


KATOWICE

ul. Żelazna 2 (Katowice)

Kod pocztowy: 40-851 Katowice

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Newsletter

  Ważne linki

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki