AKCJA CIAŁO 2021 - KUP VOUCHER I KORZYSTAJ Z CEN BASIC 2000zł PREMIUM 3000zł

Hialuronidaza

Hialuronidaza należy do grupy enzymów. Ma ona zdolność depolimeryzacji, czyli rozkładu cząsteczek, między innymi kwasu hialuronowego. Ma także działanie ułatwiające rozprzestrzenianie się, a także zwiększające wchłanialność substancji obcych w organizmie człowieka. Hialuronidaza wytwarzana jest przez niektóre z komórek ludzkich, a także bakteryjnych. Znajduje się również w zwierzęcym jadzie.

Hialuronidaza zastosowanie

Hialuronidaza stosowana jest w medycynie jako środek, który zwiększa zdolność do przepuszczania substancji obcych przez tkanki łączne. Dzięki podaniu hialuronidazy, zastosowane leki w formie płynnej są łatwiej rozprzestrzeniane i wchłaniane przez organizm. Podaje się ją także przy aplikacji dużej dawki zastrzyków podskórnych w celu łatwiejszego rozprzestrzeniania się substancji i zmniejszenia uczucia dyskomfortu u pacjenta. Stosuje się ją także do zwiększenia skuteczności miejscowego znieczulenia, a także przy żywieniu pozajelitowym.

Hialuronidaza w medycynie estetycznej

W medycynie estetycznej enzym stosuje się przede wszystkim w celu usunięcia defektów powstałych na wskutek nieudanego zabiegu kwasem hialuronowym. Hialuronidaza ma działanie depolimeryzujące, prowadzące do rozpadu cząsteczek kwasu, a w efekcie jego rozpuszczenia. Zabieg z zastosowaniem hialuronidazy zalecany jest osobom, u których wystąpiły:
Nadmierna ilość wypełniacza z kwasem hialuronowym
Niepożądane przemieszczenie się wypełniacza
Grudki i nierówności na skutek zbyt płytkiej aplikacji kwasu
Obrzęk w wyniku zatrzymania się wody w miejscu aplikacji wypełniacza
Nietolerancja organizmu na podany kwas hialuronowy.

Polecany zabieg hialuronidazy:

Hialuronidaza

Porady i recepcja

pn - pt: 9:00-21:00 sb: 9:00-16:00

Adresy klinik

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Newsletter

  Ważne linki

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki