AKCJA CIAŁO 2021 - KUP VOUCHER I KORZYSTAJ Z CEN BASIC 2000zł PREMIUM 3000zł

Krosty na twarzy

Krosty na twarzy – informacje ogólne:

Problem stale pojawiających się krost na twarzy dotyka wiele osób. Najczęściej, na to schorzenie, narażeni są nastolatkowie – z uwagi na okres dojrzewania. To właśnie wtedy, ich gospodarka hormonalna, pracuję nieregularnie, czego konsekwencje można dostrzec na ich ciele. Nie oznacza to jednak, że problem pojawiających się krost na twarzy, nie dotyka ludzi dorosłych.

Oprócz niewłaściwej diety, przyczynianiu się do problemowej twarzy, sprzyja cera tłusta i mieszana. To właśnie na nich praca gruczołów łojowych jest nadmierna. Wydzielane w nadmiarze sebum zaczyna zalegać w porach skórnych. Po czasie, do tego łoju skórnego, dołącza martwy naskórek, a także bakterie. Taka mieszanka bardzo skutecznie zatyka nasze pory, które nie mając swobody, tworzą charakterystyczne krosty.

Krosty na twarzy – zapobieganie:

Pojawienie się krost nie oznacza, że jesteśmy skazani na ich występowanie przez cały czas. Istnieją sposoby, by zniwelować ich obecność. Takowy efekt możemy osiągnąć, dzięki stosowaniu toniku, który będzie niezwykle pomocny, w zachowaniu właściwego pH naszej skóry. Dzięki temu bakterie nie będą już miały idealnych warunków do rozwoju. W naszej codziennej pielęgnacji nie zapominajmy o żelach oczyszczających, które również pomogą utrzymać czystą i zdrowo wyglądającą cerę.

Pamiętajmy także o odpowiedniej diecie. Kolorowe i słodkie napoje – zastąp wodą. I nie zapomnij o ograniczeniu fast foodów i słodyczy – one też przyczyniają się do powstawania krost.

Krosty na twarzy – zabiegi:

Zabiegi złuszczające będą jednym z najprostszych i najlepszych sposobów na ładną buzię. Jeżeli do tej pory ich nie stosowałaś – koniecznie zacznij. Peeling pomoże pozbyć się z Twojej twarzy nadmiaru martwego naskórka, który zatyka pory. Gdyby te działania okazały się niewystarczające, koniecznie odwiedź swoją kosmetyczkę. Być może to właśnie zabieg mikrodermabrazji, który złuszcza kryształowo kolejne warstwy skóry, będzie dla Ciebie najodpowiedniejszy.

Przede wszystkim pamiętaj, by pod żadnym pozorem nie wyciskać i nie zdrapywać krost. Nie chcesz zwiększyć ich ilości lub przyczynić się do powstania blizn, prawda?

Polecane zabiegi:

Yellow Peel

Cosmelan

Maska tretinoinowa

Alma Harmony Acne

Peeling Salipeel Lic

Sebacia

Porady i recepcja

pn - pt: 9:00-21:00 sb: 9:00-16:00

Adresy klinik

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Newsletter

  Ważne linki

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki