AKCJA CIAŁO 2021 - KUP VOUCHER I KORZYSTAJ Z CEN BASIC 2000zł PREMIUM 3000zł

Krosty w jamie ustnej

Krosty w jamie ustnej – przyczyny powstawania

Krosty w jamie ustnej często są związane z brakiem higieny, lecz na ich powstawanie mają wpływ także czynniki zewnętrzne, np. niedobory witamin, osłabienie organizmu, palenie papierosów, przyjmowanie antybiotyków, przewlekłe choroby (cukrzyca, nowotwory). Na pojawienie się krost w jamie ustnej są narażenie dorośli oraz dzieci – nawet noworodki.

Rodzaje krost w jamie ustnej

drożdżyca jamy ustnej – powodują ją bakterie z rodzaju Candida, objawia się białymi plamkami na języku i podniebieniu, krostki mogą krwawić przy próbie oddzielenia ich od podłożapleśniawki – drożdżyca jamy ustnej występująca u noworodków, wywołują ją bakterie z narządów rodnych matki w trakcie porodu, są białe i mogą pojawiać się na języku, podniebieniu, dziąsłach, policzkach, a nawet na oskrzelachzajady – drożdżyca kącików ust, pojawia się w związku z niedoborem witamin lub niedokrwistością, są to szare lub białe naloty, które powodują pękanie kącików ustafty – pojawiają się w związku z obniżoną odpornością organizmu (przez stres, miesiączkę, alergie, przeziębienie), są to czerwone grudki na wargach, dziąsłach, błonie śluzowej policzków oraz na językuwirusy jamy ustnej – w kącikach ust i na podniebieniu pojawiają się pęcherzyki z płynem, które powodują ból, po pęknięciu pęcherzyka pojawia się nadżerka, język pokryty jest szarym nalotem

Leczenie krost w jamie ustnej

Krosty w jamie ustnej powodują dokuczliwy ból oraz dyskomfort podczas przełykania śliny oraz pokarmów. Zwykle uniemożliwiają przeprowadzenie zabiegów stomatologicznych. W przypadku pojawienia się jakiejkolwiek krosty w jamie ustnej, należy jak najszybciej udać się do dentysty, by uniknąć rozwinięcia się stanu zapalnego. Lekarz zwykle przepisuje środki przeciwbólowe, przeciwwirusowe, przeciwgrzybicze lub antybiotyki – w zależności od rodzaju krost oraz stanu zapalnego.

Porady i recepcja

pn - pt: 9:00-21:00 sb: 9:00-16:00

Adresy klinik

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Newsletter

  Ważne linki

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki