Lifting piersi

Lifting piersi polega na ich podniesieniu bez zmieniania rozmiaru. Zabieg wykonywany jest w następstwie utraty jędrności biustu z różnych przyczyn. Najczęściej nie wymaga on interwencji chirurga, chociaż w przypadku niektórych zabiegów jego obecność będzie niezbędna. Cena liftingu piersi zależna będzie między innymi od wybranej metody, a także miejsca wykonywania zabiegu.

Lifting piersi – wskazania

Lifting piersi wykonywany jest w sytuacji utraty przez biust jego naturalnego kształtu. Dzieje się to przede wszystkim w wyniku starzenia się tkanki. Normalnym jest bowiem, że skóra wiotczeje z wiekiem, co skutkuje między innymi samoistnym opadaniem biustu w wyniku grawitacji. Lifting biustu może być konieczny również po ciąży. W jej trakcie skóra piersi silnie się bowiem napina, co często skutkuje brakiem jędrności biustu po urodzeniu dziecka. Lifting biustu często przydatny jest również po nagłej utracie wagi, szczególnie jeżeli zmiany są duże. Obecna w piersiach tkanka tłuszczowa zanika, pozostawiając jednocześnie ślad w postaci braku jędrności, a niekiedy również rozstępów.

Lifting piersi – zabiegi

Lifting piersi może być wykonywany za pomocą metod nieinwazyjnych. Należą do nich między innymi procedury nie wymagające przerwania ciągłości tkanki, jak te z wykorzystaniem ultradźwięków bądź fal radiowych. Ich oddziaływanie skutecznie nagrzewa tkankę, powodując skurcz włókien kolagenowych, co powoduje jednoczesny efekt liftingu. Innym z mało inwazyjnych rodzajów liftingu piersi  jest zabieg przeprowadzony z wykorzystaniem specjalnych nici. Zakładane są one poprzez nakłuwanie skóry. Pozostają w tkance, zarówno podciągając ją mechanicznie, jak i stymulując produkcję kolagenu i elastyny, co w naturalny sposób ujędrnia skórę. Najbardziej inwazyjnym, a przy tym dającym spektakularne efekty zabiegiem jest chirurgiczny lifting piersi, tzw. mastopeksja. Dzięki niej można znacząco podnieść biust, wiąże się to jednak za znieczuleniem ogólnym, dużą ingerencją w ciało oraz okresem rekonwalescencji. Polega on na nacięciu tkanki w odpowiednim miejscu, a następnie podniesieniu biustu, dlatego też w jego wyniku mogą pojawiać się szpecące blizny. Metody liftingu biustu różnią się głównie inwazyjnością oraz skutecznością, przy czym cechy te są do siebie proporcjonalne. Warto zatem starannie zastanowić się, która z nich będzie najlepsza. Podniesienie piersi

Porady i recepcja

Adresy klinik

WARSZAWA

al. Wilanowska 67 (Warszawa – Mokotów)

Kod pocztowy: 02-765 Warszawa

ul. Królewska 18 (Warszawa – Śródmieście)

Kod pocztowy: 00-103 Warszawa

al. KEN 54 (Warszawa – Ursynów)

Kod pocztowy: 02-797 Warszawa

ul. Jędrusik Kaliny 7 (Warszawa – Żoliborz, wejście od ul. Powązkowskiej)

Kod pocztowy: 01-748 Warszawa


KATOWICE

ul. Żelazna 2 (Katowice)

Kod pocztowy: 40-851 Katowice

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Newsletter

  Ważne linki

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki