AKCJA CIAŁO 2021 - KUP VOUCHER I KORZYSTAJ Z CEN BASIC 2000zł PREMIUM 3000zł

Łysienie rozproszone

Łysienie rozproszone to utrata włosów z przebiegiem charakterystycznym dla łysienia telogenowego i dyfuzyjnego. To rodzaj łysienia, który dotyka przede wszystkim kobiety. Łysienie rozproszone, jak sama nazwa wskazuje, charakteryzuje się rozproszonym wypadaniem dużej ilości włosów na całej powierzchni skóry głowy.

Łysienie rozproszone – przyczyny

Za najczęstszą przyczynę łysienia rozproszonego u kobiet uznaje się zaburzenia hormonalne, a wśród nich przede wszystkim niedoczynność i nadczynność tarczycy. Choroby tarczycy powodują wzmożone wypadanie włosów i sprawiają, że włosy stają się cienkie, suche i łamliwe. Za łysienie rozproszone mogą być jednak odpowiedzialne również inne czynniki np. napięcie metaboliczne, stres, choroby przebiegające z wysoką gorączką, choroby chroniczne, zatrucia np. metalami ciężkimi, alergie, niedobory pokarmowe, przyjmowanie niektórych leków, choroby skóry głowy np. łuszczyca, łojotokowe zapalenie skóry.

Łysienie rozproszone – objawy

Podstawowym objawem łysienia rozproszonego jest wzmożone wypadanie włosów na całej powierzchni skóry głowy. Pojawia się zwykle wtedy, gdy zbyt dużo włosów przechodzi przez fazę wypadania w tym samym czasie. Chorobie mogą, ale nie muszą towarzyszyć inne objawy, dlatego jej zdiagnozowanie jest dość trudnym zadaniem i wymaga przeprowadzenia wielu szczegółowych badań. Jest to dolegliwość, która bardzo często miesiącami, a następnie ustępuje samoistnie.

Łysienie rozproszone – leczenie

Podstawą w leczeniu łysienia rozproszonego u kobiet jest wyeliminowanie przyczyn, które doprowadziły do wystąpienia tego schorzenia. Dlatego na początku niezbędne jest przeprowadzenie szeregu badań mających na celu wykluczenie lub potwierdzenie np. chorób tarczycy, zmian hormonalnych, niedoborów pokarmowych czy chorób skóry głowy. Plan terapii bardzo często obejmuje nie tylko leczenie farmakologiczne czy dermatologiczne, ale też leczenie pod kontrolą dietetyka czy psychologa. Łysienie rozproszone ma najczęściej odwracalny charakter i po wdrożeniu odpowiedniego leczenia włosy zaczynają odrastać. Bardzo pomocne przy tym procesie mogą okazać się innowacyjne zabiegi z zakresu medycyny estetycznej np. terapia światłem LED, mezoterapia igłowa czy karboksyterapia.

Polecane zabiegi leczenia łysienia rozproszonego:

Mezoterapia igłowa
Przeszczep włosów Smart Graft
Dr Cyj
Karboksyterapia
Terapia światłem LED

Porady i recepcja

pn - pt: 9:00-21:00 sb: 9:00-16:00

Adresy klinik

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Newsletter

  Ważne linki

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki