AKCJA CIAŁO 2021 - KUP VOUCHER I KORZYSTAJ Z CEN BASIC 2000zł PREMIUM 3000zł

Łysienie wężykowate

Łysienie wężykowate to rodzaj łysienia będący odmianą łysienia plackowatego, które występuje wyłącznie u dzieci. To schorzenie o bezbolesnym przebiegu, obejmujące swoim zasięgiem przede wszystkim skórę głowy.

Łysienie wężykowate – przyczyny

Przyczyny wypadania włosów u dzieci, prowadzące do łysienia wężykowatego, nie są do końca znane. Za podstawowy czynnik prowokujący wypadanie włosów u dzieci uznaje się predyspozycje genetyczne, choć dokładny sposób dziedziczenia tego schorzenia również nie został do końca poznany. Najbardziej prawdopodobna wydaje się jednak hipoteza dziedziczenia wielogenowego. Przypuszcza się także, że bardzo duży wpływ na rozwój tej odmiany łysienia plackowatego u dzieci ma czynnik psychologiczny (stres), zaburzenia w czynności gruczołów dokrewnych oraz zaburzenia immunologiczne.

Łysienie wężykowate – objawy

Plackowate łysienie wężykowate objawia się utratą włosów w obwodzie skóry głowy. W początkowym etapie choroba obejmuje kark, a następnie łysienie wężykowate przesuwa się w okolice skroni i czoła. Nazwa schorzenia wzięła się właśnie z charakterystycznego sposobu wypadania włosów – wężykowatą linią w symetryczny sposób – od karku po górne obszary głowy. W ostrym przebiegu łysienia wężykowatego możliwe jest pozostawienie jedynie kępki włosów na samym wierzchołku.

Łysienie wężykowate – leczenie

Charakterystyczne objawy choroby sprawiają, że lekarze nie mają trudności w rozpoznawaniu łysienia wężykowatego. W przypadku wątpliwości, co do ewentualnych przyczyn schorzenia, specjalista może zalecić wykonanie odpowiednich badań laboratoryjnych lub pobranie próbek skóry z miejsc, które uległy wyłysieniu. W niektórych przypadkach zaleca się wykonanie biopsji, w celu poddania skóry szczegółowemu badaniu pod mikroskopem. Leczenie wypadających włosów u dziecka nie wymaga jednak stosowania specjalnych środków farmakologicznych czy wykonywania zabiegów chirurgicznych. Łysienie wężykowate zazwyczaj ustępuje samoistnie, choć nie zostały ustalone dokładne ramy czasu, w którym łysienie u dzieci może ulec zakończeniu.

Polecane zabiegi leczenia łysienia wężykowatego:

Mezoterapia igłowa
Przeszczep włosów Smart Graft
Dr Cyj
Karboksyterapia
Terapia światłem LED

Porady i recepcja

pn - pt: 9:00-21:00 sb: 9:00-16:00

Adresy klinik

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Newsletter

  Ważne linki

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki