AKCJA CIAŁO 2021 - KUP VOUCHER I KORZYSTAJ Z CEN BASIC 2000zł PREMIUM 3000zł

Pękające naczynka

Pękające naczynka to przede wszystkim problem skóry cienkiej, suchej i delikatnej, która ma blady odcień o lekko różowym zabarwieniu. Na powierzchni twarzy lub ciała wyraźnie prześwitują naczynka krwionośne, które przebiegają blisko powierzchni skóry. Naczynka te są bardzo słabe i mało elastyczne, przez co mają skłonność do pękania. Pękające naczynka to jednak nie tylko problem estetyczny, lecz także medyczny – pajączki na nogach mogą bowiem sygnalizować niewydolność żył, zaś popękane naczynka na twarzy stanowić pierwszy objaw alergii lub trądziku różowatego.

Pękające naczynka – przyczyny

Główną przyczyną pękających naczynek na twarzy lub ciele są czynniki genetyczne – aż 80% przypadków skóry naczynkowej wynika właśnie z naszych predyspozycji genetycznych i dziedzicznej nadwrażliwości na działanie czynników zewnętrznych. Popękane naczynka mogą jednak wynikać także z zaburzeń gospodarki hormonalnej, układu krążenia, schorzeń układu pokarmowego lub nadciśnienia tętniczego.

Pękające naczynka – objawy

Pękające naczynka krwionośne to problem, który nasila się przede wszystkim latem i podczas mroźnej zimy. Pod wpływem działania silnego mrozu czy ostrego słońca, naczynka rozszerzają się i zwiększają swoją przepuszczalność, co sprawia, że ich ścianki stają się kruche i zaczynają pękać. Równie niekorzystny wpływ na skórę naczynkową mogą mieć gwałtowne zmiany temperatur, silny stres i emocje, wysiłek fizyczny, sauna, solarium, mocna kawa, kieliszek alkoholu czy ostro przyprawione danie. Na wszystkie te bodźce skóra reaguje długo utrzymującym się zaczerwienieniem i pieczeniem. Początkowo zmiany mogą utrzymywać się tylko przez kilka minut, jednak z czasem mogą przekształcić się w rumień stały. Kiedy natomiast zaczerwienienia zaczną się utrwalać, istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że ściany naczyń nie wytrzymają tak dużego ciśnienia i zaczną pękać.

Pękające naczynka – leczenie

Popękane naczynka na twarzy lub nogach to problem, który może przekształcić się w dużo groźniejsze i trudniejsze w leczeniu schorzenia, dlatego nie należy go lekceważyć – trzeba jak najszybciej podjąć odpowiednie działania mające na celu wzmocnienie naczyń krwionośnych lub zamknięcie popękanych już naczynek. Bardzo duże znaczenie ma w tym przypadku właściwa pielęgnacja skóry i przyjmowanie odpowiedniej suplementacji (witaminy C, B2, PP), która pozwoli wzmocnić naczynia wewnątrz i zapobiec ich pękaniu w przyszłości. Popękane naczynka krwionośne możemy natomiast usunąć przy pomocy nowoczesnych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej: laseroterapii, elektrokoagulacji, jontoforezy, naświetlań czy tradycyjnej skleroterapii.

Przykładowy efekt:

Polecane zabiegi w leczeniu pękających naczynek:

Cutera Excel V

Laser Cutera Excel V+

Laser Cutera Excel V+ Genesis V

Alma Harmony Dye VL

 

Porady i recepcja

pn - pt: 9:00-21:00 sb: 9:00-16:00

Adresy klinik

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Newsletter

  Ważne linki

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki