NOWOŚĆ! Voucher on-line!

Pryszcze broda

Pryszcze broda – charakterystyka

Pryszcze na brodzie to zmiany wywołane nadmiarem łoju – szczególnie zaś dotykają tzw. strefę „T”, obejmującą czoło, nos i brodę. Te zmiany skórne są charakterystyczne dla młodzieży, u której występują częste wahania hormonalne, czy też kobiet przed miesiączką. Trądzik na brodzie rozpoczyna się powiększeniem gruczołów łojowych i wzmożonym wydzielaniem sebum, potem następuje nadmierne rogowacenie ujścia mieszka włosowego, do którego wnika przewód gruczołu łojowego. W taki sposób powstaje czop rogowy, następstwem czego jest z kolei blokada wydzielania łoju i tworzenie się woreczka z  tłuszczami i keratyną (zaskórnik).

Pryszcze broda – przyczyny

Przyczyn powstawania pryszczy na brodzie może być wiele. Wśród najczęstszych wymienia się: nieprawidłową dietę, zaburzenia hormonalne czy nieodpowiedni tryb życia (stres, brak wypoczynku). Żółte i czarne zmiany na brodzie powstają u osób, które spożywają produkty cechujące się nadmiarem tłuszczów, słodyczy oraz piją dużo alkoholu i kawy. Bardzo często przyczyną tworzenia się trądziku jest niewłaściwa higiena (np. niedokładnie zmyty makijaż) czy też nieodpowiednia dla rodzaju cery pielęgnacja.  

Pryszcze broda- zapobieganie i leczenie

Pryszcze na brodzie bywają bardzo trudne w leczeniu i mają charakter nawrotowy. Nie wolno ich samemu wyciskać! Jednym zaś z nielicznych leków, który okazuje się skuteczny w walce z tym problemem,  jest izotretynoina. Terapia izotretynoinowa wymaga jednak ścisłego dostosowania się do zaleceń specjalisty. Aby zapobiec powstawaniu pryszczy na brodzie, warto podjąć działania profilaktyczne – stosować odpowiednią dietę, pić  odpowiednią ilość płynów dziennie oraz pamiętać o właściwej higienie skóry twarzy.

Polecane zabiegi:

Sebacia – innowacyjna niefarmakologiczna metoda leczenia trądziku

Porady i recepcja

pn - pt: 9:00-21:00 sb: 9:00-16:00

Adresy klinik

WARSZAWA

al. Wilanowska 67 (Warszawa – Mokotów)

Kod pocztowy: 02-765 Warszawa

ul. Królewska 18 (Warszawa – Śródmieście)

Kod pocztowy: 00-103 Warszawa

al. KEN 54 (Warszawa – Ursynów)

Kod pocztowy: 02-797 Warszawa

ul. Jędrusik Kaliny 7 (Warszawa – Żoliborz, wejście od ul. Powązkowskiej)

Kod pocztowy: 01-748 Warszawa


KATOWICE

ul. Żelazna 2 (Katowice)

Kod pocztowy: 40-851 Katowice

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Newsletter

  Ważne linki

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki