AKCJA CIAŁO 2021 - KUP VOUCHER I KORZYSTAJ Z CEN BASIC 2000zł PREMIUM 3000zł

Pryszcze ropne na plecach

Powstawanie nieestetycznych zmian skórnych bywa kłopotliwe i niezręczne. Ropne wypryski na plecach mogą przyczynić się do zahamowań w kontaktach intymnych, a także być powodem rezygnacji z aktywności fizycznej. Ten pozornie błahy problem może więc stanowić źródło do poważnych zahamowań w relacjach międzyludzkich i sprzyja pogorszeniu samopoczucia. Warto więc zadbać o podjęcie efektywnej kuracji oraz właściwą pielęgnację skóry, która pozwoli na pozbycie się tego rodzaju mankamentu urody.

Pryszcze ropne na plecach – przyczyny

Podłożem powstawania ropnych wyprysków na plecach jest w większości przypadków trądzik pospolity. Choroba ta może rozwinąć się również pod wpływem zaburzeń hormonalnych, nadmiernego wydzielania łoju oraz nadpotliwości. Zdarza się także, że przyczyną występowania krost na plecach jest niewłaściwa higiena oraz alergia. Prowadzi to do złuszczania się martwego naskórka i mieszania go z pyłem z otoczenia, co z kolei wpływa na zatkanie ujścia gruczołów łojowych oraz powstawanie pryszczy.

Pryszcze ropne na plecach – leczenie

Terapia wobec wrzodów na skórze obejmuje doustne przyjmowanie antybiotyków lub retinoidów, będących pochodną witaminy A. Natomiast w przypadku krost na plecach powstałych wskutek zaburzeń hormonalnych, po wykonaniu odpowiednich badań, zleconych przez endokrynologa zazwyczaj stosowane są leki hormonalne. Natomiast alergikom, którzy mają krosty na plecach, najczęściej lekarz przepisuje leki przeciwhistaminowe.

Pryszcze ropne na plecach – profilaktyka

Doskonałą profilaktyką wobec trądziku pospolitego i wrzodów na skórze jest zdrowa dieta, złożona głównie z warzyw zielonych, owoców oraz niskotłuszczowych potraw bez konserwantów i ostrych przypraw. Dodatkową ochroną organizmu przed rozwojem ropnych wyprysków na plecach są kąpiele ziołowe, na przykład z szałwii, bratka i rumianku. Łagodzą one stany zapalne, odkażają rany oraz skracają ich okres gojenia się. Pomocne może być także noszenie luźnej odzieży z lnu i bawełny, wysypianie się, a także unikanie stresu. Dobrze jest też regularnie wykonywać zabiegi medycyny estetycznej, takie jak chociażby peelingi czy maseczki.

Polecane zabiegi w leczeniu pryszczy ropnych na plecach

Z całą pewnością polecanymi zabiegami w leczeniu pryszczy ropnych na plecach, a także blizn potrądzikowych są:Yellow PeelCosmelanPeeling RefreshMaska tretinoinowaAlma Harmony Acne Peeling Salipeel Lic

Porady i recepcja

pn - pt: 9:00-21:00 sb: 9:00-16:00

Adresy klinik

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Newsletter

  Ważne linki

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki