AKCJA CIAŁO 2021 - KUP VOUCHER I KORZYSTAJ Z CEN BASIC 2000zł PREMIUM 3000zł

Pryszcze z białą wydzieliną

Defekty skórne skutecznie obniżają pewność siebie. Mankamenty urody przyczyniają się również do obniżenia naszego nastroju i zahamowań w kontaktach z innymi ludźmi. Pryszcze z białą wydzieliną nie powinny być jednak samodzielnie wyciskane, w sytuacji ich pojawienia się, wskazane jest natomiast rozpoczęcie efektywnego leczenia pod okiem dermatologa i kosmetologa.

Pryszcze z białą wydzieliną – przyczyny

Powody występowania krost ropnych mogą być różne. Mimo to, najczęstszą przyczyną jest trądzik pospolity, inaczej nazywany młodzieńczym. Jak sama nazwa wskazuje jest to choroba, która dotyka głównie młode osoby w wieku dorastania, czyli w przedziale wiekowym około 11-18 lat. To właśnie w tym czasie dokonują się największe zmiany hormonalne, odpowiedzialne m.in. za zwiększony łojotok skóry. Nadmierne wydzielanie się sebum może mieć również miejsce w życiu dorosłym, na tle hormonalnym. Stres jest również jednym z czynników powodujących wypryski na twarzy, nie należy go więc bagatelizować. Krosty ropne mogą się też pojawić z powodu trądziku różowatego, którego objawami są pajączki i zaczerwienienia, a także pryszcze.

Pryszcze z białą wydzieliną – leczenie

W terapiach leczenia problemów skórnych, których objawem są pryszcze z białą wydzieliną wykorzystuje się zabiegi laserowe oraz kosmetologiczne. W uzasadnionych przypadkach jak przewlekły problem z krostami, nasilenie zmian, uzupełnieniem terapii może być leczenie farmakologiczne z wykorzystaniem m.in. antybiotyków, leków steroidowych, retinoidów, leków hormonalnych, które odbywa się pod kontrolą lekarza.

Pryszcze z białą wydzieliną – profilaktyka

W momencie pojawienia się krost ropnych i wyprysków na twarzy, warto jest zadbać o odpowiednią higienę i stosować specjalne preparaty przeznaczone do cery trądzikowej lub delikatne preparaty do skóry wrażliwej. Profilaktyką w przypadku trądziku jest także unikanie stresu, ostrych potraw, nadmiernej ilości słodyczy, promieniowania UV, spożywania alkoholu, palenia tytoniu, a także zimnego i gorącego powietrza. Pryszczy z białą wydzieliną nie należy samodzielnie wyciskać, ale powierzyć ten problem doświadczonemu kosmetologowi. 

Profilaktyka nie jest jednoznaczna z leczeniem. Zwłaszcza w nasilonych lub przewlekłych stanach warto skorzystać z porady dermatologa lub kosmetologa, który po obejrzeniu skóry zaproponuje leczenie i pielęgnację indywidualnie dopasowaną do problemu Pacjenta. 

 

Polecane konsultacje specjalistów:

Konsultacja dermatologiczna

Konsultacja kosmetologiczna

Polecane laserowe zabiegi leczenia trądziku:

Zabieg laserem Alma Harmony Acne

Zabieg laserowy Sebacia

Polecane laserowe zabiegi leczenia trądziku różowatego:

Zabieg laserem Cutera Excel V+

Zabieg laserem Cutera Excel V

Zabieg laserem Alma Harmony DYE VL

Polecane zabiegi kosmetologiczne dla osób borykających się z trądzikiem:

Porady i recepcja

pn - pt: 9:00-21:00 sb: 9:00-16:00

Adresy klinik

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Newsletter

  Ważne linki

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki