NOWOŚĆ! Voucher on-line!

Usuwanie blizn

Blizny to zmiany skórne, które powstały na skutek nagromadzenia tkanki łącznej włóknistej. Najczęściej jest to spowodowane uszkodzeniem skóry lub chorobą. Blizny mają różne kształty oraz kolory – mogą być przezroczyste lub czerwone. Obecnie najskuteczniejszymi metodami usuwania blizn są zabiegi laseroterapii. Oprócz nich specjaliści korzystają także z zabiegów kosmetologii high-tech oraz z peelingów chemicznych. By blizna została trwale usunięta, wymaga kilku sesji zabiegowych. Zabiegi, spośród których Pacjenci mogą wybierać metodę usunięcia swoich blizn to:

Laser Discovery Pico

Laser Icon 1540

Laser Alma Harmony iPixel

Peelingi chemiczne

Mikroplazma

Przygotowanie do zabiegu

Przygotowanie Pacjenta zależy od zabiegu, na który się zdecyduje. Specjaliści na konsultacji wskazują dokładną listę zaleceń, do których trzeba się zastosować. Na kilka dni przed zabiegiem oraz w jego dniu należy powstrzymać się od spożywania alkoholu. Lekarze również zwracają uwagę na odpowiednie przygotowanie skóry – nie może mieć świeżej opalenizny (naturalnej oraz sztucznej). W przypadku peelingów chemicznych należy zadbać o to, by skóra nie była przed zabiegiem podrażniona.

Przeciwwskazania

Osoby, których skóra ma skłonność do bliznowców nie mogą zostać zakwalifikowane do zabiegu usuwania blizn. Infekcje skórne oraz uszkodzenia skóry także uniemożliwiają przeprowadzenie zabiegu. Osoby, które chorują na nowotwory i cukrzycę, a także kobiety w ciąży nie mogą korzystać z zabiegów laseroterapii.

Zalecenia pozabiegowe

Po zabiegach usunięcie blizn nie należy wystawiać skóry na działanie promieni słonecznych. Specjaliści zalecają także stosowanie kremów nawilżających oraz łagodzących.

Porady i recepcja

pn - pt: 9:00-21:00 sb: 9:00-16:00

Adresy klinik

WARSZAWA

al. Wilanowska 67 (Warszawa – Mokotów)

Kod pocztowy: 02-765 Warszawa

ul. Królewska 18 (Warszawa – Śródmieście)

Kod pocztowy: 00-103 Warszawa

al. KEN 54 (Warszawa – Ursynów)

Kod pocztowy: 02-797 Warszawa

ul. Jędrusik Kaliny 7 (Warszawa – Żoliborz, wejście od ul. Powązkowskiej)

Kod pocztowy: 01-748 Warszawa


KATOWICE

ul. Żelazna 2 (Katowice)

Kod pocztowy: 40-851 Katowice

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Newsletter

  Ważne linki

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki