Utrata kolorytu czerwieni wargowej

Czerwień wargowa tworzy zewnętrzną warstwę ust. Warstwa pokrywająca wargi jest wyjątkowo cienka i podatna na upływ czasu. Przez warstwę nabłonkową widoczne są naczynia krwionośne, odpowiadające za kolor ust. Pozbawiona włosów czerwień wargowa zawiera gruczoły łojowe, przez co naturalna warstwa ochronna jest niezwykle cienka i podatna na infekcje.


Utrata czerwieni wargowej – przyczyny

Pierwsze oznaki starzenia skóry wokół ust widoczne są już po 30-35 roku życia. Osiągnięty wiek sprawia, że czerwień wargowa jest odwodniona i traci kolor, a usta objętość. Dlatego tak istotne jest dobranie zabiegu, który przywróci czerwień ust i odmłodzi ich wygląd.

Utrata czerwieni wargowej – objawy

Najczęstszymi objawami utraty czerwieni wargowej są: utrata blasku, zanikanie kolorytu oraz utrata nawilżenia.

Utrata czerwieni wargowej – leczenie

Czerwień wargowa może być przywrócona za pomocą specjalistycznych zabiegów. Jedną ze skutecznych metod przywrócenia czerwieni ust jest zabieg mikrodermabrazji wodnej, Hydrafacial. Odmładzający zabieg polega na aplikacji substancji aktywnych zawierających przeciwutleniacze i pozwala na złuszczenie zrogowaciałego naskórka, odżywienie, eliminację zmarszczek i przywrócenie jędrności oraz młodzieńczego blasku ust.
Utraconą czerwień wargową przywróci zabieg wypełniania ust kwasem hialuronowym. Substancja nie tylko przywraca ustom młodzieńczy wygląd, lecz także pozwala na korektę ust oraz usunięcie problemu opadających kącików. Kwasu hialuronowego używa się także do zabiegów z linii Neauvia Organic. Aplikacja preparatu pozwala na modelowanie ust i wypełnianie zmarszczek. Natomiast tradycyjne powiększanie ust poprawia koloryt warg oraz umożliwia korektę kształtu.

Polecane zabiegi leczenia utraty czerwieni wargowej:

Porady i recepcja

Adresy klinik

WARSZAWA

al. Wilanowska 67 (Warszawa – Mokotów)

Kod pocztowy: 02-765 Warszawa

ul. Królewska 18 (Warszawa – Śródmieście)

Kod pocztowy: 00-103 Warszawa

al. KEN 54 (Warszawa – Ursynów)

Kod pocztowy: 02-797 Warszawa

ul. Jędrusik Kaliny 7 (Warszawa – Żoliborz, wejście od ul. Powązkowskiej)

Kod pocztowy: 01-748 Warszawa


KATOWICE

ul. Żelazna 2 (Katowice)

Kod pocztowy: 40-851 Katowice

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Newsletter

  Ważne linki

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki