Wrzodziejące rany

Wrzodziejące rany – charakterystyka

Wrzodziejące rany charakteryzują się bolesnością, opuchlizną, występowaniem wydzieliny ropnej. Owrzodzenie to ubytki skóry, którym towarzyszy uszkodzenie okolicznych tkanek. Gojenie jest utrudnione, kiedy dojdzie do zakażenia rany (rozwój infekcji doprowadza do stanu zapalnego). Wrzodziejące rany często wymagają antybiotykoterapii.

Wrzodziejące rany – przyczyny

Owrzodzenia powstają często w przebiegu cukrzycy, miażdżycy, niedokrwistości, hipoalbuminemii, w przypadku występowania żylaków, niewydolności żylnej, a nawet w przypadku nowotworów.

Wrzodziejące rany – leczenie wspomagające

W przypadku występowania wrzodziejących ran można zastosować terapię światłem LED. Urządzenie wykorzystane do zabiegu emituje światło wybranego koloru lub wykorzystuje wybrane długości fal świetlnych. Światło czerwone likwiduje stany zapalne,  także blizny. Najlepsze rezultaty lecznicze daje przeprowadzenie całej serii zabiegów (8-12).

Wrzodziejące rany – przebieg terapii światłem LED

Zabieg jest przyjemny, nie wymaga specjalnych przygotowań, trwa od kilku do kilkudziesięciu minut. Zabieg jest bezpieczny, lampa nie wytwarza szkodliwego promieniowania UV.

Wrzodziejące rany – przeciwwskazania do kuracji światłem LED

Terapii światłem LED nie można przeprowadzić u chorych na nowotwory, epilepsję, porfirię. Przeciwwskazaniem jest także ciąża, alergia na światło i przyjmowanie pewnych leków.

Porady i recepcja

pn - pt: 9:00-21:00 sb: 9:00-16:00

Adresy klinik

Formularz kontaktowy

Imię i nazwisko

Email

Placówka:

Treść wiadomości

Copyright © 2018 KlinikaMiracki