Wypełnienie pośladków

Wypełnienie pośladków – informacje podstawowe

Wypełnianie pośladków to jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów medycyny estetycznej. Pozwala zredukować oznaki utraty jędrności ciała i dodać kobiecości sylwetce. Nowoczesne technologie wypełniania i powiększania biustu, pośladków oraz innych części ciała są ogólnodostępne i dają bardzo zadowalające rezultaty.

Wypełnienie pośladków – objawy

Wśród podstawowych wskazań do zabiegu wypełniania czy też podnoszenia pośladków jest ich niedoskonały rozmiar oraz kształt. W wielu przypadkach wygląd pośladków jest kwestią niezależną od diety, aktywności czy stylu życia i jest często uwarunkowany genetycznie. U niektórych osób właśnie w tej partii występuje deficyt tkanki tłuszczowej lub też jest ona rozłożona w niezadowalający sposób. Kształt pośladków mógł też ulec zmianom po ciąży lub zmianie masy ciała. Na niepożądany wygląd tej części ciała wpływa również brak ruchu, a zwłaszcza siedzący tryb życia związany, np. z rodzajem wykonywanej pracy.

Wypełnienie pośladków – przyczyny

Na kształt pośladków można wpływać za pomocą ćwiczeń i diety. Jeżeli niezadowolenie z wyglądu tej partii wynika z nadmiaru tłuszczu, kluczowe jest zastosowanie diety redukcyjnej. Aby wraz ze spadkiem kilogramów zachować estetyczny kształt pośladków, należy połączyć dietę z aktywnością fizyczną. Jeżeli natomiast problemem są płaskie, pozbawione krągłości pośladki, najskuteczniejszą metodą, poza zabiegami estetycznymi, jest trening siłowy ukierunkowany na rozrost mięśni pośladkowych. Należy jednak pamiętać, że budowanie masy mięśniowej u kobiet jest procesem długotrwałym i wymagającym cierpliwości.

Wypełnienie pośladków – leczenie

Przez wiele lat jedyną metodą modelowania pośladków były zabiegi chirurgiczne. Obecnie najczęściej stosuje się metody mniej inwazyjne, np. z użyciem ultradźwięków bądź technologii laserowej. Efekty wypełniania pośladków za pomocą tych zabiegów są szybko widoczne, a pacjentki mają zdecydowanie większe poczucie bezpieczeństwa. Rodzaj zabiegu jest dobierany do indywidualnych potrzeb. Jeżeli problemem jest jedynie nadmiar tkanki tłuszczowej, stosuje się różne metody liposukcji, czyli tzw. odsysania tłuszczu. Coraz częściej stosowaną praktyką jest łączenie redukcji tkanki tłuszczowej z jej przeszczepem w inne miejsce (lipotransfer). W ten sposób specjaliści wyrównują dysproporcje ciała, powiększają piersi czy też wypełniają policzki. Zabieg wypełniania pośladków można więc bez problemu połączyć z modelowaniem sylwetki.

Polecane zabiegi wypełniania pośladków:

Porady i recepcja

Adresy klinik

WARSZAWA

al. Wilanowska 67 (Warszawa – Mokotów)

Kod pocztowy: 02-765 Warszawa

ul. Królewska 18 (Warszawa – Śródmieście)

Kod pocztowy: 00-103 Warszawa

al. KEN 54 (Warszawa – Ursynów)

Kod pocztowy: 02-797 Warszawa

ul. Jędrusik Kaliny 7 (Warszawa – Żoliborz, wejście od ul. Powązkowskiej)

Kod pocztowy: 01-748 Warszawa


KATOWICE

ul. Żelazna 2 (Katowice)

Kod pocztowy: 40-851 Katowice

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Newsletter

  Ważne linki

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki