Zmarszczki mimiczne

Zmarszczki mimiczne to typ zmarszczek pojawiający się najwcześniej, często już ok. 25-30 r.ż. Jak wskazuje na to ich nazwa, powstają na skutek mimiki twarzy, czyli skurczów jej mięśni. Jako pierwsze najczęściej pojawiają się zmarszczki pod oczami, tzw. kurze łapki.

Zmarszczki mimiczne – rodzaje

Zmarszczki mimiczne możemy podzielić według miejsca formowania się, dlatego wyróżniamy:
Zmarszczki mimiczne na czole – mogą być poziome, na całej linii czoła lub pionowe, występują pomiędzy brwiami (tzw. lwia zmarszczka)
Zmarszczki mimiczne wokół ust – drobne, pionowe kreski umiejscowione nad wargami, nazywane zmarszczkami palacza. Występuje też drugi typ – bruzdy ciągnące się od kącików ust do brody, które nazywamy zmarszczkami marionetki lub smutku
Zmarszczki mimiczne pod oczami – czyli rozgałęziające się od zewnętrznego kącika oka bruzdy, nazywane kurzymi łapkami.
Niekiedy zmarszczki mimiczne występują również na szyi, np. w wyniku częstego garbienia się lub wykonywania niektórych czynności z brodą blisko mostka, np. czytania podczas leżenia na plecach. Takie bruzdy bywają nazywane naszyjnikiem Wenus.

Zmarszczki mimiczne – usuwanie

Zmarszczki mimiczne w młodym wieku nie są rzadkością, dlatego warto zacząć zapobiegać im jak najwcześniej. Przede wszystkim należy dbać o odpowiednie nawilżenie skóry i chronić ją przed słońcem, dzięki czemu zapobiegniemy zmarszczkom posłonecznym, które mogłyby pogłębić problem zmarszczek mimicznych. W zapobieganiu formowania się lwiej zmarszczki pomocne będą okulary przeciwsłoneczne – duży wpływ na jej powstawanie ma bowiem mrużenie oczu przed słońcem. Dobrym sposobem jest również regularne wykonywanie masażu twarzy, co rozluźni mięśnie.
Jeśli zmarszczki mimiczne są już dość głębokie, warto zainteresować się wygładzającymi zabiegami medycyny estetycznej. Do najskuteczniejszych należą m.in. profesjonalne peelingi (zarówno chemiczne, jak i mechaniczne, np. mikrodermabrazja), fotoodmładzanie, stosowanie wypełniaczy, mezoterapia igłowa , a także zabiegi laserowe czy z użyciem plazmy.

Polecane zabiegi usuwania zmarszczek mimicznych:

Peeling chemiczny
Peeling „Whitening”
Mikrodermabrazja wodna Hydrafacial
Mikroplazma Accent
Peeling PRX
Neauvia Organic
Mezoterapia igłowa
Laserowe odmładzanie frakcyjne FOTONA
Dermabrazja laserowa – Fotona
Fotoodmładzanie Dye VL
Odmładzanie laserowe Clear Lift
Laserowe odmładzanie twarzy – iPixel
Laserowe fotoodmładzanie – Icon MaxG
Stimulate&Lift – podniesienie owalu twarzy
Ekskluzywne odmładzanie PicoSure
Zaffiro – bezinwazyjny termolifting
Laser Cutera Excel Plus

Porady i recepcja

pn - pt: 9:00-21:00 sb: 9:00-16:00

Adresy klinik

Formularz kontaktowy

Imię i nazwisko

Email

Placówka:

Treść wiadomości

Copyright © 2018 KlinikaMiracki