Zmarszczki na dłoniach to jeden z objawów starzenia skóry rąk – zaraz obok powstawania przebarwień i znacznego spadku grubości tkanki w tym obszarze. Nie są one wyłącznie wynikiem upływu czasu, ale też niezdrowego trybu życia i traktowania delikatnej skóry dłoni szkodliwymi substancjami, jak np. detergenty.

Zmarszczki na dłoniach – przyczyny

Pomarszczona skóra na dłoniach to wynik kilku czynników, w tym:

Starzenia tkanki – tak, jak w przypadku innych typów zmarszczek,

Wykonywanych czynności – pracujemy przede wszystkim dłońmi, choćby pisząc na klawiaturze, ale i w zawodach niezwiązanych z pracą biurową dłonie są  podstawowym narzędziem pracy,

Niezdrowego trybu życia – w tym złej diety, za małej ilości płynów, braku ruchu czy używek, szczególnie papierosów,

Wpływu czynników zewnętrznych – zarówno stosowanych detergentów, w tym płynów do mycia, a nawet mydła do rąk, jak i niedostatecznej ochrony przed mrozem czy promieniowaniem słonecznym,

Braku odpowiedniej pielęgnacji – zmarszczki na rękach może powodować też za mało odżywczy krem lub zbyt rzadkie stosowanie go, brak peelingów itp.

Zmarszczki na dłoniach – usuwanie

Aby zlikwidować zmarszczki na rękach, warto wykonywać zabiegi regeneracji skóry dłoni – wykorzystuje się tu różne metody, takie jak laser, wiązki światła, ultradźwięki, peelingi, mające pobudzić produkcję białek odpowiedzialnych za młody wygląd skóry, a także iniekcje z substancji odżywczych, wypełniaczy czy osocza bogatopłytkowego i inne. Ważna jest również odpowiednia pielęgnacja, zwłaszcza ochrona skóry przy skrajnych temperaturach oraz przy korzystaniu ze środków chemicznych.

Polecane zabiegi usuwania zmarszczek na dłoniach:

Peeling chemiczny

Zabieg Yellow Peel

Whitening

Mikrodermabrazja wodna Hydrafacial

Peeling Retises CT

Kwas hialuronowy

Peeling medyczny PRX

Neauvia Organic

Sculptra

Mezoterapia igłowa

Fotoodmladzanie Dye VL

Laser Icon

Osocze bogatopłytkowe Magellan

Sono Queen

Ultraformer III lifting ultradźwiękowy

Zaffiro – bezinwazyjny termolifting