Menu

Zmarszczki na dłoniach

Zmarszczki na dłoniach to jeden z objawów starzenia skóry rąk – zaraz obok powstawania przebarwień i znacznego spadku grubości tkanki w tym obszarze. Nie są one wyłącznie wynikiem upływu czasu, ale też niezdrowego trybu życia i traktowania delikatnej skóry dłoni szkodliwymi substancjami, jak np. detergenty.

Zmarszczki na dłoniach – przyczyny

Pomarszczona skóra na dłoniach to wynik kilku czynników, w tym:
Starzenia tkanki – tak, jak w przypadku innych typów zmarszczek,
Wykonywanych czynności – pracujemy przede wszystkim dłońmi, choćby pisząc na klawiaturze, ale i w zawodach niezwiązanych z pracą biurową dłonie są  podstawowym narzędziem pracy,
Niezdrowego trybu życia – w tym złej diety, za małej ilości płynów, braku ruchu czy używek, szczególnie papierosów,
Wpływu czynników zewnętrznych – zarówno stosowanych detergentów, w tym płynów do mycia, a nawet mydła do rąk, jak i niedostatecznej ochrony przed mrozem czy promieniowaniem słonecznym,
Braku odpowiedniej pielęgnacji – zmarszczki na rękach może powodować też za mało odżywczy krem lub zbyt rzadkie stosowanie go, brak peelingów itp.

Zmarszczki na dłoniach – usuwanie

Aby zlikwidować zmarszczki na rękach, warto wykonywać zabiegi regeneracji skóry dłoni – wykorzystuje się tu różne metody, takie jak laser, wiązki światła, ultradźwięki, peelingi, mające pobudzić produkcję białek odpowiedzialnych za młody wygląd skóry, a także iniekcje z substancji odżywczych, wypełniaczy czy osocza bogatopłytkowego i inne. Ważna jest również odpowiednia pielęgnacja, zwłaszcza ochrona skóry przy skrajnych temperaturach oraz przy korzystaniu ze środków chemicznych.

Polecane zabiegi usuwania zmarszczek na dłoniach:

Peeling chemiczny
Zabieg Yellow Peel
Whitening
Mikrodermabrazja wodna Hydrafacial
Peeling Retises CT
Kwas hialuronowy
Peeling medyczny PRX