Zmniejszenie nosa

Zmniejszenie nosa

Plastyka nosa to zabieg dla osób, którym przeszkadza jego kształt. Zmniejszenie nosa może wiązać się z korektą krzywizny nosa, która często przeszkadza w swobodnym oddychaniu. Na zmniejszenie decydują się także osoby, których nos ma tzw. garba. Największą zaletą operacji zmniejszania nosa jest to, że jest ona trwała. Zabieg jest dedykowany szczególnie tym osobom, dla których kształt nosa był dużym kompleksem oraz powodem obniżonej samooceny.

Przebieg zabiegu

Operacja zmniejszenia nosa to zabieg poważnie ingerujący w wygląd Pacjenta. W niektórych przypadkach potrzebna jest rozmowa z psychologiem. Wymagana jest konsultacja ze specjalistą medycyny estetycznej, by wykluczyć wszelkie przeciwwskazania. Do operacji nie mogą zostać dopuszczone osoby poniżej 15. roku życia, kobiety w ciąży oraz osoby, których skóra ma skłonności do tworzenia bliznowców. Bardzo istotne jest, by Pacjenci na dwa tygodnie przed operacją przestali palić papierosy oraz nie pili alkoholu. Zabieg jest przeprowadzany w znieczuleniu ogólnym. Po korekcie Pacjent musi pozostać w szpitalu dobę oraz nosić w nosie tampony, które zabezpieczają przed nadmiernym krwawieniem.

Efekty zabiegu

Efekty zabiegu zmniejszania nosa są trwałe, jednak by się z nich cieszyć, należy poczekać do trzech tygodni, aż skończy się okres rekonwalescencji. Pacjenci mogą zauważyć niektóre skutki uboczne: krwotoki, ból czy zanik powonienia, które po jakimś czasie znikają. By powrót do zdrowia przebiegał sprawnie, należy unikać wysiłku fizycznego oraz opalania się.

Polecany zabieg zmniejszenia nosa

Korekcja nosa

Porady i recepcja

pn - pt: 9:00-21:00 sb: 9:00-16:00

Adresy klinik

Formularz kontaktowy

Imię i nazwisko

Email

Placówka:

Treść wiadomości

Copyright © 2018 KlinikaMiracki