Skip to main content

Laserowe leczenie chrapania i zaburzeń snu w Klinice Miracki

Sen nie przynosi odpoczynku? Budzisz się zmęczony i niewyspany? Masz zaburzoną koncentrację? Męczą Cię poranne bóle głowy?

Zgłoś się do Lekarza Specjalisty w celu rozpoznania przyczyny chrapania, wykluczenia współistnienia poważnych zaburzeń oddychania w czasie snu oraz zaproponowania postępowania, redukującego chrapanie. Niezwykle często głośne chrapanie jest objawem bezdechu sennego, który jest niezwykle niebezpieczny dla zdrowia. Pamiętaj, że nieleczony bezdech może prowadzić do chorób sercowo naczyniowych, a nawet do udaru mózgu. Chrapanie jest zaburzeniem snu. To nie tylko problem osób cierpiących na tę dolegliwość ale również ich partnerów.


Sposób na poprawę jakości snu


Chrapanie jest dolegliwością, która wpływa wyjątkowo negatywnie na samopoczucie i zdrowie cierpiącej osoby. Nieleczone chrapanie może stopniowo przekształcić się w przewlekły i niebezpieczny proces chorobowy, prowadzący do występowania bezdechów sennych, chorób układu krążenia, osłabienia libido czy nawet depresji. Dlatego warto zwrócić się o pomoc do Specjalisty.

Według szacunków WHO jedna na osiem osób chrapie. W wieku 30 lat problem ten ma ok. 20% mężczyzn i 5% kobiet. Natomiast po 60 roku życia chrapanie dotyczy już około 60% mężczyzn i 40% kobiet. Szczególnie narażone są osoby z:

 • przerośniętym języczkiem
 • wydłużonym podniebieniem miękkim
 • powiększonymi migdałkami podniebiennymi
 • drobną żuchwą
 • nadmiarem tkanki tłuszczowej odłożonej na podbródku, tzw. otyłość szyjna
 • wpływ ma również: otyłość, spożywanie przed snem dużych posiłków, picie alkoholu

Czynniki te zaburzają przepływ powietrza przez górne drogi oddechowe i powodują chrapanie.


W Klinice Miracki zabiegi laserowego leczenia chrapania wykonuje dr Krzysztof Miracki – Ekspert laseroterapii, certyfikowany lekarz medycyny estetycznej, specjalista otolaryngolog. Specjalizuje się w zaawansowanych technikach leczenia chrapania i bezdechu śródsennego. Wiedzę z zakresu otolaryngologii zdobywał na licznych kursach i szkoleniach, prowadzonych przez uznane autorytety z dziedziny otolaryngologii.

Zapytaj o szczegóły:

Na czym polega zabieg laserowego leczenia chrapania?


Laserowe leczenie chrapania w Klinice Miracki to szybka, bezinwazyjna i bezoperacyjna metoda podnosząca jakość snu Pacjenta. Nie wymaga znieczulenia i okresu rekonwalescencji. Seria trzech zabiegów umożliwia satysfakcjonujące efekty nie tylko dla Pacjenta, lecz także dla osób, którym przeszkadzało jego chrapanie.

Metoda laserowego leczenia chrapania polega na przegrzaniu struktur cieśni gardła, czyli podniebienia miękkiego, łuków podniebiennych, języczka oraz bocznych części nasady języka w celu obkurczenia i stymulacji namnażania włókien kolagenowych. Komórki, pobudzone do produkcji, namnażają włókna kolagenowe i w konsekwencji doprowadzają do usztywnienia tych struktur. Kiedy powstają nowe włókna kolagenowe, leczona przestrzeń zyskuje na jędrności, sprężystości i sztywności tak, że przestaje jej grozić opadanie i wiotkość podczas snu.


Zabieg laserowy jest wystarczająco delikatny, aby można go było stosować na delikatne tkanki w jamie ustnej, ale także wystarczająco mocny, aby zapewnić klinicznie skuteczne ogrzewanie, powodując zwiększenia elastyczności oraz sprężystości włókien kolagenowych i usztywnienie tkanki.

Zabieg poprzedzony jest konsultacją lekarską oraz badaniami, które pozwolą wyznaczyć odpowiednią terapię i ścieżkę leczenia. Nie wywołuje niebezpiecznych skutków ubocznych i jest komfortowy. Przez kilka dni po zabiegu możliwe jest odczuwanie lekkich objawów, przypominających anginę. W związku z tym, że po zabiegu mogą wystąpić infekcje bakteryjne, Pacjent zobowiązany jest do przyjmowania przepisanego przez lekarza antybiotyku. 

Skontaktuj się z nami:

Jakie są zalety zabiegu laserowego leczenia chrapania?


Laserowe leczenie chrapania jest bezpieczną, komfortową i skuteczną metodą znaczącej redukcji chrapania i bezdechu sródsennego. Usztywnia ona podniebienie miękkie, języczek i łuki podniebienne. Ponad 80% Pacjentów deklaruje usatysfakcjonowanie z przeprowadzonego zabiegu. 

 • szybki i bezinwazyjny zabieg
 • bezpieczny 
 • komfortowy
 • nie wymaga znieczulenia
 • bez długiego okresu rekonwalescencji
 • z minimalną liczbą przeciwwskazań
 • skuteczna metoda podnosząca jakość snu Pacjenta

Precyzyjny i skuteczny zabieg, szybka, bezinwazyjna i bezoperacyjna metoda podnosząca jakość snu Pacjenta.

Zaleca się przeprowadzenie trzech sesji w 1, 15 i 45 dniu cyklu zabiegowego. Rezultaty zabiegowe – ocenione na podstawie ankiet Pacjenta a także badań przeprowadzonych przy użyciu polisomnografii (Klinika Uniwersytecka Golnik, Słowenia). U wszystkich Pacjentów poddanych terapii stwierdzono poprawę już po pierwszym zabiegu. U większości Pacjentów drugi zabieg dał wysoko satysfakcjonujące rezultaty.

Wybierz lidera laseroterapii!


Skontaktuj się z nami:


Poznaj nasze wszystkie promocje


Pomysł na prezent

WARSZAWA

al. Wilanowska 67 (Warszawa – Mokotów)
Kod pocztowy: 02-765 Warszawa

al. KEN 54 (Warszawa – Ursynów)
Kod pocztowy: 02-797 Warszawa

ul.  Jędrusik Kaliny 7 (Warszawa – Żoliborz)
wejście od ul. Powązkowskiej
Kod pocztowy: 01-748 Warszawa

KATOWICE

ul. Żelazna 2 (Katowice)
Kod pocztowy: 40-851 Katowice

KRAKÓW

ul. Fabryczna 1 (Kraków)
Kod pocztowy: 31-553 Kraków

ŁÓDŹ

ul. Piotrkowska 157A (Łódź)
Kod pocztowy: 90-440 Łódź

0